Стенокардія: як позбутись нападів Р

Стенокардія: як позбутись нападів

Серцева стенокардія – складний клінічний синдром, який спричиняється обмеженим кровопостачанням серцевого м’яза і проявляється епізодами болю в області грудної клітки, з поширенням його від грудей до лівого плеча та руки. Зазвичай поштовхом до такого нападу стають фізичні та емоційні стреси. Препарати нітрогрупи знімають болі стенокардії, надаючи полегшення, але на ранніх етапах захворювання найчастіше вистачає і застосування препарату Корвалмент, який є ефективним засобом для подолання початкових проявів болю при стенокардії.

Види стенокардії

Розрізняють стабільну та нестабільну стенокардію. Стабільна стенокардія відноситься до категорії хронічних коронарних захворювань. Її особливість полягає у тому, що прояви з’являються тільки під час фізичних чи емоційних навантажень. При цьому інтенсивність та частота цих проявів залишаються стабільними протягом не менше двох місяців.

Нестабільна розвивається в результаті гострої ішемії міокарда, не доходячи до стадії некрозу. Якщо в разі легких приступів стабільної стенокардії можна успішно застосовувати Корвалмент для досягнення позитивного впливу, то в разі нестабільної стенокардії термінова госпіталізація в кардіологічне відділення є обов’язковою. Це дозволить уникнути можливого розвитку інфаркту та вжити необхідні заходи для попередження ускладнень.

Причини серцевих нападів

Поява нападів пов’язана з ішемією міокарда – станом, коли рівень постачання кисню до клітин (міоцитів) не відповідає їхнім потребам. Зазвичай цей стан спричинений розвитком атеросклерозу, при якому просвіт судин звужується через наявність атеросклеротичних бляшок. Це призводить до неможливості забезпечити міокард достатньою для нормального функціонування кількістю крові.

Стабільна структура атеросклеротичної бляшки, разом із звуженням просвіту судини, є провокуючими чинниками для розвитку стабільної стенокардії. Нестабільна форма стенокардії розвивається при ураженні атеросклеротичної бляшки, існуванні тромбу, який обмежує, але не повністю перекриває коронарний кровотік.

Симптоми нападу стенокардії

Основним симптомом нападу є відчуття болю та стиснення в області грудей. Цей дискомфорт нерідко відчувається і в лівому плечі, руці, лівій частині шиї та нижній щелепі, іноді може виникати також у спині або області епігастрію. Додатковим симптомом може бути переживання страху смерті. При нападі стенокардії підвищується потовиділення, прискорюється серцебиття та виникає відчуття нестачі повітря. Прийом нітратів (наприклад, нітрогліцерину) призводить до покращення стану при стенокардії, що допомагає відрізнити її від інфаркту міокарда, при якому нітрати не мають такого ефекту. Тривалість нападу зазвичай не перевищує 5 хвилин.

Профілактика нападів

Передусім необхідно сконцентруватися на виявленні та попередженні симптомів. Цього можна досягти, насамперед, завдяки прийому кардіологічних засобів. Зокрема, таких як:

  • бета-адреноблокатори;
  • нітрати;
  • блокатори кальцієвих каналів.

Окрім того, важливо вчасно лікувати та проводити профілактичні заходи з метою попередження атеросклерозу та інших хвороб, які можуть підвищити ймовірність розвитку стенокардії (таких як анемія, гіпертиреоз та цукровий діабет).

Іноді виникає потреба в хірургічному втручанні, відомому як реваскуляризація. Існують дві основні методики: черезшкірне коронарне втручання та аортокоронарне шунтування. Рішення щодо доцільності проведення реваскуляризації приймається винятково медфахівцями з кардіології.

Будьте першим, хто прокоментував "Стенокардія: як позбутись нападів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*