До 6 вересня житомиряни та гості міста можуть відвідати фотовиставку «З Україною в серці», яку 22 серпня відкрили на другому поверсі центрального корпусу Поліського національного університету.
Житомир став 21-м містом, куди завітала експозиція. Раніше її демонстрували у Львові, Києві, Бучі, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Ізмаїлі, Чернігові, Миколаєві, Вінниці, Хмельницькому, Луцьку, Рівному, Ірпені, та навіть у містах Польщі й Литві.
За словами організаторів, основна мета виставки – показати необхідність боротьби за свободу та незалежність, за європейський вибір та демократичні цінності, а ще відмінність між білорусами та «лукашистами». Поки перші боронять Україну у складі ЗСУ та добровольчих батальйонів, починаючи з 2014 року, інші – дозволили у перші дні повномасштабного вторгнення ворожим військам вести наступ на її територію зі своєї і досі підтримують дії агресора.
Зокрема, на виставці є більше 20 портретів загиблих у різні роки проведення АТО/ООС та повномасштабної війни в Україні білоруських героїв, історії їхнього життя та подвигу (біографічні відомості по місце народження, освіту, життєвий, професійний цивільний та військовий шлях, обставини поранення і загибелі, підбірка фото). Але, додають організатори, таких історій значно більше, втім поки, з міркувань безпеки, розповідати про усіх не можуть, але працюють над тим, щоб систематизувати інформацію та донести її до наступних поколінь.
На відкритті виставки були присутні ректор Поліського національного університету Олег Скидан, керівник Благодійного фонду «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич, представники влади міста й області, викладачі ЗВО, дружини полеглих білоруських Героїв, військовослужбовці, представники нацменшин, родини захисників, волонтери.
Олег Скидан наголосив, що університет систематично допомагає ЗСУ – у волонтерський рух включився студентський та викладацький склад. На постійній основі військовим різних підрозділів відповідно до потреб передають квадрокоптери, планшети, автомобілі, ноутбуки, монокуляри, тепловізори, відправляють посилки з теплими речами, окопними свічками, спорядженням, продуктами та ін. Навесні цього року Ботанічний сад університету було перейменовано у Ботанічний сад імені Героїв-десантників, а на його базі проводять заходи з арт-терапії для ветеранів, військових та інших категорій осіб, постраждалих від наслідків війни.
Виставка «З Україною в серці» – це лише одна з можливостей підтримати тих, хто ціною власного здоровʼя і життя, жертвуючи найдорожчим, залишаючи цивільне життя і свої домівки, бере в руки зброю, щоб остаточно вибити ворога з території своєї країни.
Варто зауважити, що серед загиблих білорусів двом посмертно присвоєно звання «Герой України», ще двом – «Народний Герой України» (їх портрети є на виставці), іменами ще шести названо вулиці України. Власне, білоруси – це друга нація після українців, які воюють на стороні України проти ворога рф.
Детальніше про свої чоловіків-захисників – білорусів Павла Горбача та Олександра Стасевіча, присутнім на відкритті виставки розповіли дружини Олена (також військова) та Олександра, які закликали українців не бути байдужими до долі своєї країни і допомагати відстоювати її, як це до останнього подиху робили їх кохані.
Юлія Демусь
Прапори вільної держави: в житомирській вежі відкрилася ескспозиція військових знамен (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Стояли до кінця: у Житомирі відкрили фотовиставку, присвячену білоруським Героям, які боронили Україну (ФОТО)"