Столтенберг відмовляється від ідеї створення п’ятирічного фонду допомоги Україні

Столтенберг відмовляється від ідеї створення п'ятирічного фонду допомоги Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відмовляється від планів створення фонду допомоги Україні обсягом 100 млрд євро для України на наступні п’ять років. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За даними джерел видання, нова пропозиція, яка може отримати підтримку під час зустрічі глав оборонних відомств країн НАТО в Брюсселі наступного тижня, передбачає загальні витрати держав Альянсу на допомогу Україні у розмірі 40 мільярдів євро на рік.

Видання також зазначає, що Туреччина закликала союзників НАТО уникати того, щоб будь-яка координація допомоги створювала враження активнішого залучення Альянсу у конфлікт.

За даними агентства, нова пропозиція передбачає, що відсоток відрахувань тієї чи іншої країни залежатиме від розміру ВВП. Дані про загальні витрати, ймовірно, публікуватимуться у щорічній доповіді. Відрахування США, як очікується, становитимуть половину від згаданої суми, частина, що залишиться, розподілятиметься між іншими країнами НАТО.

Пропозиція, зазначає агентство, має широку підтримку членів Північноатлантичного Альянсу. Водночас Угорщина наполягає на можливості відмовитися від збільшення розміру допомоги Києву.

Нагадаємо, поляки знову планують заблокувати важливий пункт пропуску на кордоні.

Будьте першим, хто прокоментував "Столтенберг відмовляється від ідеї створення п’ятирічного фонду допомоги Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*