Святий дух поєднав житомирян у єдиній молитві у Свято-Духівському чоловічому монастирі (ФОТО)

У понеділок, 8 червня, жителі Житомирщини зібралися у Свято-Духівському чоловічому монастирі, що знаходиться біля  с. Городське Коростишівського району, аби відзначити День Святого духа. Це свято є продовженням святкування Трійці. Як стверджує Біблія, саме в цей день Святий дух  спускається на землю і спостерігає за віруючими, їхніми вчинками. 

Свято-Духівський чоловічий монастир заснований у 2000 році. Він розташований біля лісового озера на лівому березі річки Великі Лози. Усі його будівлі зроблені з дерева та каміння в українському стилі. На території чоловічого монастиря побудовані дерев’яна церква, трапезна, келії, господарські приміщення та меморіальний комплекс «Українська голгофа», в пам’ять жертвам геноциду українців і репресіям радянської влади проти православного духовенства.  Тут також зберігають  мощі святого Пантелеймона Цілителя, Ніни та Варвари.

Історія стверджує, що Владика Житомирський і Овруцький Ізяслав потрапив в автомобільну аварію, його авто було вщент розбите, і великим дивом йому вдалося врятуватися самому.  Вижити Владиці Ізяславу вдалося через камінь, що лежав на роздоріжжі. Цей порятунок надихнув Владику заснувати  поблизу в лісі монастир.

Традиційно в цей день до чоловічого монастиря з’їхалися християни східного обряду з усієї Житомирщини, аби помолитися та причаститися. 

Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій пояснює, що Свято-Духівський чоловічий  монастир названий в честь Святого духа, тому саме тут і відбулося святкування:

«Вчора ми святкували святу Трійцю, а сьогодні вшановуємо День Святого духа, це третя особа пресвятої Трійці. Саме в цьому місці ми кожного року традиційно приїжджаємо, молимося та відзначаємо День чоловічого монастиря, бо він названий на честь Святого духа».

Монастир по собі не великий, тут проходять ранні і вечірні молитви, богослужіння та господарські роботи. Сюди приїжджають чоловіки і жінки не тільки для молитви, а й для служби чоловічому монастирю.

«Жінки тут не проживають, але сюди приїжджають, щоб чимось послужити монастирю. Жінки можуть прибрати, приготувати трапезу, а чоловіки — скосити траву, порубати дрова, якщо це зима — огорнути стежки від снігу. Ми приймаємо всіх паломників, які допомагають монастирям», – розповів єпископ Паїсій.

У цей святковий день духовенство чоловічого монастиря нагородили за їхню вірну службу та допомогу у розбудові:

«Сьогодні нагороджувалися отці, які вислужилися перед церквою, хтось побудував храми, хтось започаткував парафію, хтось ще якимись зусиллями допомагає в розбудові церкви. Ми планували це зробити до Дня Паски, але оскільки було карантинне обмеження, тому це святкування і нагородження перенесли на День святого Духа».

Єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій вважає, що це святкування буде гарною традицією, яка допоможе жителям Житомирщини знайти всередині себе духовне об’єднання: 

«Я думаю, що ця традиція набуде масштабного з’їзду релігійних людей, віримо в те, що це місце стане духовним центром Житомирщини. Я хотів, щоб ми завжди були в єдності, не шукали причини роз’єднання, а шукали шляхи її подолання, щоб ми гуртувалися навколо. Сьогодні ми об’єдналися в єдину церкву, маємо томос нашої православної церкви в Україні, визнання, автокефалію, але внутрішньо ми ще не готові об’єднуватися, тому я бажаю усім нам духовного в середині об’єднання, і все буде гаразд, це залежить тільки від нас».


Будьте першим, хто прокоментував "Святий дух поєднав житомирян у єдиній молитві у Свято-Духівському чоловічому монастирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*