Свідоцтво замість атестата отримуватимуть відтепер українські школярі

Відтепер по завершенню навчання у школі учні не отримуватимуть атестат. Відповідно до постанови, ухваленої Кабінетом Міністрів України 6 березня 2019 року, в кінці навчального року 11-класникам вручатимуть свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Загалом протягом всього навчання, окрім вказаного, діти отримуватимуть ще два свідоцтва. По завершенню 4 класу – свідоцтво про отримання початкової освіти, та по завершенню 9 класу – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, зміна назви документа обумовлена ціннісними орієнтирами держави.

«Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – підкреслила Лілія Михайлівна.

Більше того, нові свідоцтва виготовлятимуть з використанням шрифту Брайля, аби документи були доступні і для дітей з порушенням зору.

Всі свідоцтва будуть внесені в єдину базу, що дозволить полегшити відновлення документів та перехід дітей з одного освітнього закладу до іншого.

Будьте першим, хто прокоментував "Свідоцтво замість атестата отримуватимуть відтепер українські школярі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*