Ситуація на валютному ринку України стала дзеркально протилежною: долар дорожчає, а за ним і ціни в касах

На валютному ринку країни ситуація змінюється кожного дня: курс долара США регулярно зростає – за останню добу він став більшим на 9 копійок і на міжбанку сягнув позначки у 26,66-26,69 грн / $. Відповідно збільшилися й ціни у касах.

У продажу середній готівковий курс американської валюти зріс на 5 копійок і дійшов до показника у 26,70-26,85 грн / $, при цьому покупка – на 10 копійок (26,50-26,70 грн / $). Ймовірно, що банківські установи очікують ще більшого здорожчання валюти, тому вирішили “перестрахуватися” та придбати в українців якомога більше “американців”, – пише strana.ua

Після того, як представники ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров`я) відзвітували щодо “коронавірусної” ситуації в світі та ймовірних негативних наслідків для економіки в країнах, валютні ринки накрило новою хвилею паніки. Згідно оприлюдненої статистики ВООЗ, на планеті зареєстровано вже 8,9 мільйонів випадків інфікування COVID-19, при цьому 469 тисяч захворілих померли від небезпечної недуги.

На цих “струнах негативу” сильно “розігрався” й курс євро: лише упродовж одного дня він піднявся від позначки $ 1,1257 до $ 1,1271 / €. Зважаючи на це, показник Фондових ринків Європи стали меншими на 2,9-3,6%:

  • індекс Британії FTSE 100 позбувся 3,12%;
  • індекс Франції CAC 40 зменшився на 2,92%;
  • індекс Німеччини DAX – на 3,59%.

Враховуючи це, експерти західних країн передбачали збільшення попиту саме на американську валюту, а не на євро.

Аналітичні експерти німецького Commerzbank переконані, що ризики другої хвилі досі реальні й цілком можуть спровокувати повернення валютного ринку до попередньої схеми.

Також в умовах цієї “коронавірусної хвилі”та зростання долару США, стане більшим і готівковий курс євро в Україні – приблизно на 10 копійок. Тобто у продажу євро коливатиметься від 30,10 до 30,30 грн / €, а покупка – від 29,60 до 29,80 грн / €.

Помітними стали й зміни на міжнародному банку України. НАК “Нафтогаз” обмежив продаж американської валюти, при цьому іноземні громадяни почали активніше його скуповувати. Це спричинило більш помітне здорожчання долару США.

“Оцінивши сьогоднішній старт торгів на рівні 26,6 грн / $ спровокував покупців до активних дій. Це, у свою чергу, посприяло помірному збільшенню котирувань долара, що підтримувався покупцями валюти для нерезидентів і частково компенсованого продажами державного банку і розрахунком за розміщення на аукціоні Міністерства фінансів ОВДП на 6,2 мільярдів гривень”, – розповів керівник казначейства “Банку Кредит Дніпро” Олег Курінний.

Обсяги торгів на міжнародному банку скоротилися з вчорашнього рекорду на $ 530 мільйонів до $ 137 мільйонів. Незважаючи на скорочення продажів, головним у продажу валюти в Україні залишається НАК “Нафтогаз”. Національний банк участі у торгах не брав. При цьому “ключовим закупщиком” валюти, за висновокм експертів, став “Сітібанк”, адже придбав близько $ 35-37 мільйонів.

Як розповів представник одного зі найбільших банків, допоки “Нафтогаз” є учасником міжнародного банку, ситуація буде більш менш стабільною. Але ящо він прийме рішення піти з ринку, то валютні надходження стануть суттєво меншими і їх може не вистачити для того, аби забезпечити усі потреби нерезидентів.

“Наразі достеменно невідомо обсяг валюти, який вони планують вивести з країни. Також ми не розуміємо, хто ці іноземці. Є версія, що це кошти західних інвестфондів, або навіть деяких українських олігархів і екс-чиновників. Зараз гуляють чутки, що інвестори допомагають у виведенні з країни капіталів попереднього президента Петра Порошенка та його “товаришів”. Звичайно, стверджувати ми це не можемо.”, – додав фахівець.

В інвестиційних фондах розголошення списків клієнтів – табу. Вони проводять операції виключно для себе: покупка та продаж цінних паперів або валюти. Хоча мають змогу проводити такі операції для тих клієнтів, хто у цьому зацікавлеий. Оприлюднити такі таємниці можливо виключно за постановою суду.

“Лише маючи постанову суду можна дійсно дізнатися, чи гривневі кошти з рахунків і з ОВДП виводяться самим екс-президентом Порошенком та оточенням.”, – сказав фінансист.

Казначеї переконані, що наразі більшість залежить саме від планів “Нафтогазу”, а поки аналізують поточні дані та допускають зростання курсу долара США до 26,70-26,80 грн/$.

Будьте першим, хто прокоментував "Ситуація на валютному ринку України стала дзеркально протилежною: долар дорожчає, а за ним і ціни в касах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*