1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange

Танцюючі мами? А чому б і ні: у Бердичеві з нуля навчають танцям матусь (ВІДЕО)

Бердичівлянка Алла Климчук вже 3 роки відвідує групу для мам у зразковому ансамблі танцю «Яворочок». Тут, каже, знайшла багато друзів та здійснила давню мрію: навчитись танцювати.

«Це була моя мрія з дитинства. В дитинстві батьки не мали можливості відправити мене на танці. Коли в мене народилась старша донечка, вона сюди ходить 11 років, я завжди з такою заздрістю дивилась, як вони виступають з колективом, мріяла також  виступити. Менший син ходить вже 3 роки сюди і от так вийшло, що я теж потрапила сюди», – розповідає Алла Климчук, вчитель.

Алла разом з іншими мамами займається у того ж хореографа, що і їхні діти. У міському Палаці культури  репетиції для жінок проходять 2-3 рази на тиждень.

«Це моя маленька танцюристка, її звати Аня, я привела її сюди на танці. В один момент запропонували мамам станцювати зі своїми дітками. Це був перший наш танець спільний, моя дитина дуже захотіла, щоб танцювала її мама. Так я сюди потрапила і почала цим займатися», – розповідає Ольга Григорьєва, мама в декретній відпустці.

Ідея навчити танцям мам вихованців належить хореографу Катерині Судай.

«Об’єднати дитину і маму, щоб вони були не просто діти і мама, а щоб вони були друзі, партнери, щоб вони один одного підтримували», – каже Катерина Судай, керівник зразкового ансамблю танцю «Яворочок».

Дівчина професійно вивчала танці у Люблінському університеті, затим 10 років працювала хореографом у Житомирі. У «Яворочку» і сама танцювала з 6-річного віку. Нині вже3 роки викладає тут діткам народну хореографію.

«Ми прививаємо дітям любов до народних традицій через танець. Бо в наш час багато сучасної хореографії, ми її любимо, поважаємо, нам це подобається. Але ми всі забуваємо, звідки наше коріння і що ми є українці, ми не повинні забувати українські танці», – говорить вона.

Заняття з мамами проходять невимушено і весело. Жінки кажуть: танці їх змінили, підтягнули фігуру. Уже мають навіть чим похвалитись.

«Моє тіло підтягнулося, я стала виконувати таку вправу як шпагат, що для мене є великим досягненням і дуже задоволена цим результатом. З мамами ми приймали участь у Міжнародному фестивалі «Соняшник», зайняли 1 та 2 призові місця», – розповідає Оксана Білошицька, навчається танцям.

Керівник танцювального ансамблю знайшла підхід до кожної з мам, які різні за характером і віком.

«Мами дуже здібні учениці. Бо спочатку я також боялася з дорослими людьми працювати, які ніколи не займалися. Я також з ними навчалась, що їм потрібно дати, як краще підійти», – розповідає Катерина Судай.

Народна хореографія, розповідає Катерина, є основою з основ. Через танцювальні номери передається історія і традиції. Танець єднає колектив в одне ціле і дарує насолоду як глядачу, так і танцюристам.

«Це як ковток свіжого повітря, це можу сказати точно, величезний заряд енергії. Після танцю, коли приходиш додому, не відчувається втома, відчувається заряд, хочеться щось робити, з’являється енергія і сили», – розповідає Ольга Григорьєва, мама в декреті.

Серед батьків хотіли танцювати і декілька татусів, але групи не набрали.

У колективі мріють скоріше поїхати на конкурси і фестивалі, щоб показати свої уміння. Танцювати може навчитись кожен, упевнена викладач.

«Людина не вміє танцювати – це неправда. Людина кожна може танцювати і у будь-якому віці. Просто для цього мають бути певні умови і має бути бажання», – каже хореограф.

У Палаці культури, каже Катерина Судай, їхній колектив працює у 2-му і 25-му танцювальних класах. Займаються у них діти з 4-х років. Окрім власне танців вчаться акробатиці, театральному і музичному мистецтву. А ще – гарним манерам, цінувати та розвивати свої таланти.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Танцюючі мами? А чому б і ні: у Бердичеві з нуля навчають танцям матусь (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*