Тарифи на світло: скільки доведеться платити в липні

У липні українці отримають оновлені рахунки за електроенергію, оскільки тариф буде підвищено від 2,63 до 4,32 грн за кВт*год. Після зміни вартості електроенергії в середньому кожна сім’я заплатить на 285,6 грн більше.

В Україні уряд затвердив новий фіксований тариф на електроенергію для населення. Тож згідно з постановою №632 від 1 червня тариф на електроенергію для побутових споживачів збільшився від 2,64 грн/кВт∙год до 4,32 грн/кВт∙год. 

Варто підкреслити, що тариф є фіксованим та не диференціюється за обсягом споживання. Оскільки така ціна має діяти до кінця 2024 року, змін у вартості електроенергії в липні не передбачається.

Значне підвищення вартості електроенергії в минулому місяці викликало значне занепокоєння громадян, однак експерти пояснюють, що таке рішення було вимушеним. 

Тариф, запроваджений з початку літа, поширюватиметься на всіх побутових споживачів:

  • Споживачів, які є частиною колективних об’єднань у житловому секторі (ОСББ, гуртожитки тощо), де електрика йде на використання побутових потреб мешканців;
  • Споживачів з електричним опаленням (від 1 червня до 30 вересня);
  • Інших споживачів, які мають право на використання електроенергії за тарифами для побутових споживачів згідно з законодавством.

Нагадаємо, до 1 червня 2023 року в Україні діяли значно нижчі тарифи на електроенергію для населення. Було встановлено два основні тарифи: за використання до 250 кВт-год на місяць споживачі платили 1,44 грн/кВт-год, а за перевищення цього ліміту – 1,68 грн/кВт-год.

Нагадаємо, вже з осені Україна почне діяти обмін інформацією про рахунки своїх громадян з ЄС.

Будьте першим, хто прокоментував "Тарифи на світло: скільки доведеться платити в липні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*