Тарифи на воду можуть зрости вже з наступного місяця

Тарифи на воду можуть знову зрости вже найближчим часом. Наразі мова йде про підвищення плати за водопостачання та водовідведення у два етапи: з 1 квітня – частково, з 1 липня – остаточно.

За попередніми розрахунками, для одного домогосподарства сума за воду у платіжках в середньому виросте на 60 гривень. Це станеться після того, як відповідне рішення буде ухвалене НКРЕКП.

Пояснюють такі підвищення під час війни передусім пошкодженням енергосистеми та зростанням вартості енергопостачання, яке напряму впливає на формування тарифу на воду. Окрім того, за твердженням комунальників, значно зросли ціни на реагенти та ремонт водогонів, що робить підвищення плати за водопостачання та водовідведення неминучим.

Наразі йде мова про підвищення тарифу на воду у середньому на 28,1%. При цьому остаточна сума підвищення залежатиме від рішення місцевих водоканалів.

Враховуючи можлив негативні наслідки різкого підвищення тарифів для споживачів, доцільним є застосування поетапного підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення“,

– зазначають у НКРЕКП.

Передбачається, що зростання відбуватиметься таким чином:

  • з 1 квітня – на 12,3% (в середньому);
  • з 1 липня – на 14,1%.

Нагадаємо, що підняти тариф на воду планували ще 1 січня, однак через хвилю обурення, що піднялася у суспільстві, рішення тимчасово скасували. Тоді на Житомирщині регулятор пропонував встановити ціну за 1 кубометр води на рівні 51,80 гривні.

Будьте першим, хто прокоментував "Тарифи на воду можуть зрости вже з наступного місяця"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*