The New York Times: в Україні спостерігається розкол між військовим і цивільним керівництвом

Закиди Офісу Президента до головнокомандувача ЗСУ Залужного свідчать про розкол в українському керівництві. Про це йдеться у вчорашній статті The New York Times.

Журналісти стверджують, що заяви вічного чиновника та представника ОП Ігоря Жовкви з критикою головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за його статтю в журналі The Economist свідчать про розрив між військовим і цивільним керівництвом в Україні.

“Це був яскравий публічний докір, який сигналізував про розрив між військовим і цивільним керівництвом у й без того непростий для України час. Розрив між генералом і президентом виникає в той час, коли Україна бореться у військовій та дипломатичній боротьбі. Її операції вздовж зіткнення не дали жодного прогресу, але призвели до великих втрат з обох сторін, і Україна стикається з посиленням російських атак на сході. Водночас у деяких європейських столицях та серед членів Республіканської партії США зріс скептицизм щодо допомоги Україні”,

– йдеться у статті. 

Ще одним моментом, що свідчить про появу непорозумінь між військовими та чиновниками, журналісти називають раптове звільннення одного з перших заступників генерала Залужного, командувача Силами спеціальних операцій генерала Віктора Хоренка. При цьому ані Залужного, ані Хоренка, до відома поставлено не було, а звільнення офіційно ініціював новоспечений міністр оборони України Рустем Умєров. Більше того, жодних пояснень таких дій ніхто з цивільних керівників не надав.

Цікаво, що американські військові офіцери, які працювали з генералом Хоренком, були здивовані новиною про його усунення та описали робочі стосунки з ним як “тісні та ефективні”. Також журналісти NYT зазначають, що звільнення Хоренка спантеличило багатьох людей, хоча “у лавах є нарікання з приводу того, що сприймалося як політично орієнтовані рішення щодо стратегії, включаючи початок десантного нападу через річку Дніпро на півдні України, який ще не закріпив плацдарму на контрольованому Росією східному березі річки”. 

Нагадаємо також, що Залужний розповів про посилення мобілізації в Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "The New York Times: в Україні спостерігається розкол між військовим і цивільним керівництвом"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*