Голова територіальної виборчої комісії у Бердичеві проінформував про стовідсоткову обробку протоколів щодо виборів партій і депутатів у міську раду. Але зауважив: це поки не оприлюднення офіційних результатів.
«ЄС» посіла перше місце і має 16,38%, має 8 мандатів. «Пропозиція» – друге місце і має 13,84%, 6 мандатів. Далі «Слуга народу» – 13,09%, також 6 мандатів», – розповідає Олександр Подгорчук, голова ТВК.
«Опозиційну платформу за життя» підтримало майже 12% виборців, це 6 мандатів у раді, «Силу і честь» обрали трохи більше 9-ти % голосуючих, партія матиме 5 місць серед депутатів. 4 мандати буде у «Політичної стратегії Гройсмана» і 3 у «Батьківщини». Є й ті, кого серед депутатів не побачимо.
«4,71% у «За майбутнє» і 4,79% у «Радикальна партія Олега Ляшка». Вони, на жаль, набрали менше 5% бар’єру, тому трошки не вистачило. Це в голосах приблизно 30 виборців», – пояснює Олександр Подгорчук.
1 111 бюлетенів під час голосування за депутатів і партії до міської ради бердичівляни зіпсували.
Голова ТВК наголошує: депутати не отримують зарплати, тільки обраний секретар ради. Міські народні обранці голосуванням на сесіях вирішують питання життя міста, його мікрорайонів та людей.
Процес підрахунку і оприлюднення результатів виборів триває довго, бо, за його словами, є великі проблеми з електронною системою обробки голосів. Але всі протоколи дільничних комісій у системі уже затверджені. Зараз доводиться чекати результатів їхнього підрахунку, щоб зрозуміти, хто поіменно увійде в міську раду. ТВК сама не рахує, хто проходить, а хто ні. Вона лише вводить в систему кількість голосів за партії і кандидатів від них у депутати.
«Є програма, яка видає, заводячи туди кількість голосів за того чи іншого кандидата, за партію, вона видає, скільки мандатів. І зараз будемо чекати конкретно, яких депутатів вона видасть», – каже голова ТВК.
Лише після цього в комісії друкують виданий системою протокол і приймають його голосуванням. Сподіваються, що остаточні протоколи по міській раді будуть 29-го жовтня. Після офіційного оприлюднення результатів має минути 21 день для того, щоб затвердити склад міськради і скликати першу сесію, де вручать посвідчення новим депутатам і міському голові.
28-го жовтня на засіданні територіальної виборчої комісії зачитали протокол про офіційні результати виборів міського голови Бердичева. Так довго через ту ж електронну систему, пояснює Олександр Подгорчук. Для цього голосування було надруковано 61 833 бюлетені, з них не використали на виборах 45 819. За інформацією ТВК, у списки для голосування внесли 60 841-ну людину, але прийшло голосувати 16 014 осіб. З них 4 605 виборців віддали голос за Сергія Орлюка, який і переміг. 331 бюлетень люди зіпсували.
Зі слів Олександра Подгорчука, законодавець зробив їх важкими і заплутаними для людей.
«Виборці не можуть до кінця зрозуміти, що вони роблять. Система не дозволяє людям зробити депутатом тих, кого вони бажають мати. Заполітизували саме ланку міську. Якщо це ВРУ – може так і потрібно, а в місті такому як наше – це не потрібно, люди мають обирати ту людину, яку вони вважають за потрібне депутатом», – пояснює голова ТВК.
Приймати протоколи з дільниць члени територіальної виборчої комісії закінчили о 16-ій годині 26-го жовтня. В обласну і районну ради вони передали кількість голосів за кандидатів, а чи будуть вони в числі переможців – не відомо, бо результати сумуватимуть з різних населених пунктів. І та ж нешвидка в роботі електронна програма визначатиме переможців.
Будьте першим, хто прокоментував "То хто ж увійшов до міськради Бердичева і чому так довго нема результатів виборів? (ВІДЕО)"