Вибори у Житомирі тривають: суд призначив перерахунок голосів на виборчій дільниці №181367

Житомирський окружний адміністративний суд розглянув позов Юрія Опанащука до дільничної виборчої комісії територіального виборчого округу №2 Богунського району Житомира. Кандидат у депутати міської ради від політичної партії «Слуга Народу» просив суд визнати дії ДВК незаконними, а голосування на цій дільниці – недійсним.

Позивач зазначив, що виборчою комісією на дільниці №181367 (вул. Клосовського, 8) було вчинено ряд грубих порушень виборчого законодавства. Під час підрахунку голосів, відданих виборцями за кандидатів на посаду голови Житомирської ОТГ, було виявлено невідповідність кількості бюлетенів. Не було здійснено підрахунок загальної кількості голосів бюлетенів, порушено порядок підрахунку голосів, зокрема, не враховано недійсні бюлетені. Також на вимогу кандидата в депутати О. Міщенка не було надано копії протоколів про підрахунок голосів виборців.

Окрім цього, на даній дільниці було зафіксовано факт підписання членами комісії незаповнених протоколів про підрахунок голосів виборців. А це, згідно із законом – кримінальний злочин. За цим фактом відкрито кримінальне провадження і ведеться досудове розслідування.

Врахувавши всі обставини, 28 жовтня 2020 року суд виніс рішення задовольнити позов Юрія Опанащука частково. Згідно з рішенням, дії дільничної виборчої комісії на дільниці №181367 визнано незаконними. ДВК зобов’язана перерахувати голоси виборців.  

Цей судовий прецедент каже, що ставити крапку в історії місцевих виборів 2020 року у Житомирі рано. У судах розглядають інші схожі позови, а за рядом найбільш кричущих фактів відкриті кримінальні провадження. Якщо з’ясується, що масштаби порушень з боку команди Сергія Сухомлина були значними і істотно вплинули на результат волевиявлення виборців – житомирянам слід очікувати сюрпризів. А нинішнього мера – якщо з’ясується, що він благословив фальсифікації, аби гарантовано «перемогти» у першому турі – чекають великі неприємності.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Вибори у Житомирі тривають: суд призначив перерахунок голосів на виборчій дільниці №181367"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*