COIN24 old
1X FAN models

Тотальне стеження чи «безпечне місто»: у Бердичеві може з’явитись дороговартісна система (ВІДЕО)

Система тотального стеження за людьми чи поліпшення безпеки бердичівлян: у Бердичеві презентували проект «Будівництво системи відеоспостереження в м. Бердичеві». Так-так, це той, який обговорювали нещодавно у соцмережах за понад 8 мільйонів гривень.

Олексій Вихристюк, директор компанії «КОВІ» (все для ІР-рішень та відеоаналітики) розповів, у чому полягає робота даної системи та на що вона здатна. Понад 8 років компанія займається розробкою спеціалізованого програмного забезпечення спільно з містами і поліцією. На сьогодні з їхніми системами «безпечного міста» працює більше 140 населених пунктів. Система має функції об’єднання баз даних по всій державі. Працює компанія і з іншими країнами світу.

«Програмно-апаратні комплекси складаються з певного набору програм: модуль для розпізнавання автомобільних номерів, швидкості, модуль розпізнавання облич. Система розпізнає тип, марку, модель автівки. Камери, які ми використовуємо, незвичайні. Це спеціалізовані камери, які розпізнають деталі навіть в темну частину доби. Розпізнають різні автономери: з більше 30-ти країн світу», – розповідає пан Олексій.

З його слів, є випадки, коли ці камери зривали злочинці. Щоб її відслідкувати, всередину встановлюють джепіес-трекер, який протягом 12-ти годин покаже її місце знаходження.

Програмне забезпечення такої системи своєрідного відеонагляду може розпізнавати обличчя, стать і вік людини. На сьогодні по Україні встановлено близько 75 таких камер, які розпізнають обличчя. Найчастіше це у таких місцях, як вокзали, пішохідні переходи. Це стає у нагоді при розшуку безвісти зниклих людей. Одна така камера коштує від 30-ти тисяч гривень.

«У системи є так званий «чорний список», куди оператором з міськради чи поліції вводиться номер автівки чи вноситься фото людини, достатньо навіть аватарки з соцмереж, і коли об’єкт «засвітиться» в діапазоні камер, приміром, патрульні отримують сповіщення на планшети. Переміщення буде відслідковуватись. За фото система видаватиме всю інформацію: де людина знаходилась, як переміщалась», – каже Олексій Вихристюк.

Уся інформація на сервері зберігатиметься протягом понад 2-х років.

«Якщо використовувати цей програмний продукт, можна отримати об’єднання систем. На сьогодні більше 10-ти областей працюють на нашому програмному забезпеченні. ГУНП області планує встановити серверну частину, яка буде об’єднувати повністю Житомирську область. Всі патрульні можуть використовувати цю систему для попередження адміністративних порушень. Поліція міста працюватиме зі своїм «чорним списком», – додає він.

Всі дії користувачів, які користуватимуться цією системою, зберігатимуться в базі даних. Тобто, пошук за фото, номерними знаками зберігатиметься.

Усі ці можливості системи відеоспостереження закладені в проектно-кошторисну документацію, яку нині вивчають депутати. У ній запроектовано 125 камер, з них 17 на розпізнавання автомобільних номерних знаків і 2 на розпізнавання облич.

«Проектом передбачено будівництво серверної частини в міській раді, передбачено об’єднання існуючої системи відеоспостереження до даного програмного забезпечення, передбачено автоматизоване робоче місце в поліції. Планується 125 камер в межах нової системи відеоспостереження, модернізація існуючої системи – це заміна декількох старих камер, які вийшли з ладу. Все буде виведено на інтерактивну мапу», – розповідає Ігор Марченко, керівник відділу проектів компанії «КОВІ».

Вартість проектно-кошторисної документації – 49 тисяч гривень. У скільки ж обійдеться місту встановлення нових камер і налагодження нової системи відеоспостереження? Представники компанії «КОВІ» кажуть, інвесторська вартість згідно проектної документації – близько 8,4 мільйони гривень. Це включаючи технічний і авторський нагляд. Після підписання договору за 2-3 місяці система працюватиме у Бердичеві. Вона матиме можливість розширення. Кожна камера буде обладнана картою пам’яті.

Протягом року компанія безкоштовно обслуговуватиме усі камери і систему загалом.

Начальник Беричівського відділку поліції Олег Мельничук спростовує припущення присутніх про стеження завдяки цій системі за окремим людьми. Каже, ніхто «під ковпаком» не буде. Система допоможе набагато оперативніше реагувати на все і встановлювати причетних до подій осіб.

Олексій Вихристюк додає: завдяки можливостям системи можна контролювати комунальний транспорт, маршрутки. А також це стане у нагоді адвокатам, учасникам судових процесів, щоб зібрати іноді недосяжні докази.

Чи матиме Бердичів таку от цікаву систему «безпечного міста» залежить від депутатів міськради.

Більше про систему дивіться у відео.

Будьте першим, хто прокоментував "Тотальне стеження чи «безпечне місто»: у Бердичеві може з’явитись дороговартісна система (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*