В Україні триває трансформація старших шкіл у профільні. Завершити цей процес планують до 2027 року.
Нині ж у Житомирській громаді остаточно визначилися, які саме навчальні заклади міста стануть профільними ліцеями. Наразі мова йде про 5 таких закладів: два наукових ліцеї, ліцей №1, ліцей №12 та ліцей №25.
Отож, вже за кілька років діти, які сьогодні закінчують шостий клас, після 9-го — стоятимуть перед вибором: вступати до коледжу чи ліцею профтехосвіти або ж здобувати освіту у профільному ліцеї. У старшу профільну школу необхідно буде здати тестування.
“У дітей має бути середній бал не менше 9-ти. Буде відбір. Два наукових ліцеї є стабільними з хорошими результатами. Ліцей №1 має високий рейтинг в Україні — 24 місце, та він невеликий — на 360 дітей. В майбутньому цей заклад плануємо розширити. На базі ліцею № 25 функціонуватимуть як гімназія, так і профільна школа. А ліцей №12 матиме гуманітарний профіль”,
– розповіла заступниця директора департаменту освіти міської ради Світлана Ковтуненко,
Цікаво, що ліцей №12, за словами житомирських посадовців, обрали не через якісну базу, а…через зручне розташування та потужний кадровий склад. При цьому початкової школи у даному ліцеї більше не буде. Вже цьогоріч перешокласників до ліцею №12 не набиратимуть. А діти, що наразі закінчують перший клас, через три роки перейдуть до п’ятого. І таким чином вивільнять початкову школу, готуючи заклад освіти до переформатування.
Водночас майбутні першокласники, що проживають на території обслуговування цієї школи, зможуть записатися на навчання у ліцеї №23 та №21. Сюди ж будуть працевлаштовані й вчителі початкової ланки зазначеного закладу.
Пілотування профільної старшої школи у ліцеї №12 планують запустити вже 1 вересня 2025 року. А доти мають визначитися з остаточною стратегією закладу.
Будьте першим, хто прокоментував "Трансформація освіти: у Житомирі старша школа лишиться лише в 5-ти ліцеях міста"