У Бердичеві освятили і відкрили новий храм (ВІДЕО)

У Бердичеві в мікрорайоні Червоної гори Українська православна церква звела і освятила новий храм – Успіння Божої Матері. 29-го травня тут відбулась святкова Божа служба, на яку давно чекали парафіяни.

«Я рада, що відкрили недалеко, бо я не можу ходити, то колись – тай й можу дійти сюди, а в центр дуже далеко. Ми дуже раді», – каже бердичівлянка Катерина Василівна.

«Я Бога просила, щоб дожити, щоб ще походити в цей храм», – додає Олена, бердичівлянка.

Освячення храму – велична подія у всіх відношеннях. Особливо велике значення вона має в історичному сенсі, розповідає митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Даний храм має 20-річну історію становлення і будівництва.

«Із початку 21 сторіччя розпочалося будівництво із проектування, відведення землі у 2000-2001 році. У 2005 році було закінчено проектування цього святого храму на честь Успіння Пречистої Преблагословенної Діви Богородиці», – каже митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Олексій Хилюк 20 років тому підписував документи на виділення землі під будівництво храму. Тож сьогоднішнє відкриття святині пропустити не міг.

«В наш час побудувати церкву не дуже просто. І думаю, що ця віха, яка була зроблена в духовному житті, залишиться навічно», – каже колишній очільник Бердичева Олексій Хилюк.

Будівництво храму розпочалось у 2005-му році. Зі слів священиків, воно неодноразово призупинялось з різних причин. Віряни допомагали  пожертвами.

«Ходили по домах, записували, на кожен дім був зошит свій, кожна квартира, ми збирали ці пожертви. Дякувати Богу, що знайшлися люди, які добудували цей храм і сьогодні ми можемо спокійно помолитися і будемо просити Матінку Божу, щоб допомагала нам в усіх наших справах», – каже Галина, бердичівлянка.

Храм Успіння Божої Матері звели і завдяки підтримці меценатів. Серед них є нині покійний, відомий у Бердичеві підприємець Сергій Речич, котрий постійно допомагав церкві. Значний вклад у появу храму вніс меценат, бізнесмен Андрій Біба. Церковники говорять, чоловік підтримує дитячі будинки і будує церкви у різних країнах. За заслуги перед Українською православною церквою його нагородили Орденом святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого. Відзнаку передали представникам благодійника.

Новий храм на Червоній горі матиме вагоме значення на Житомирщині.

«Цей храм буде мати особливе місце у життя Житомирської єпархії, бо у цьому храмі будуть молитися за воїнів, які свої життя віддали на сході нашої держави. Тут буде меморіальна стела з їхніми іменами – православних воїнів – тими, хто захищав нашу державу, її суверенітет і єдність», – розповідає митрополит Никодим.

Подвір’я храму Успіння Божої Матері ще потребує благоустрою,  для зручності людей тут обладнали громадські вбиральні. У неділю чекають  бердичівлян на першій ранковій Божій службі.

«Я дякую Богові, що багато людей долучились до будівництва цього храму, що наш народ – віруючий народ, багатостраждальний, але народ, який любить Бога, свою землю і який вміє молитись. Ця подія записана в ім’я та в життя бердичівської землі і міста Бердичева», – додає митрополит Никодим.

З графіком церковних служінь віряни можуть ознайомитись у храмі або напряму у настоятеля, протоієрея Романа Бойкова.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві освятили і відкрили новий храм (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*