У Бердичеві – старт купального сезону, запрацювали садочки і лікарня (ВІДЕО)

Still1212 00000 777x437 - У Бердичеві - старт купального сезону, запрацювали садочки і лікарня (ВІДЕО)

У перший день літа у Бердичеві прохолодно. Та офіційно розпочинається купальний сезон. Пляж пустий, але сліди «відпочинку» бердичівлян є: так, напевно, літо зустрічали, що з радості і смітники поперевертали, і сміття залишили просто неба. Працівникам «Бердичівкомунсервісу» доводиться прибирати наслідки вчорашніх посиденьок. Буйки на річці поки не виставлені, щоб в холодну воду не йшли люди. 5 водолазів пошуково-рятувальної служби на воді пройшли навчання в Київській морській школі і готові під водою і на воді рятувати населення у разі потреби.

«Перший день літа – сьогодні 11 градусів температура води. Це для купання не дуже добре, але люди підготовлені, хто займається закалюванням, то, в принципі, ранком приходять і купаються. Десь з шести. Для тих людей – вони в принципі закальонні, то для них немає різниці: сонце, дощ, вони вже до того привикли», – розповідає Олександр Ковальчук, начальник Бердичівської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді.

З початку року, з його слів, водолазам ще нікого рятувати не доводилось. Рибалки на човнах ведуть себе цілком адекватно. Служба у купальний сезон відповідає за 300-350 метрів зони відпочинку. Тут цілодобово спостерігають за ситуацією на річці. Як карантин вплине на відвідування пляжу?

«По поводу короновірусу, скажу, що місць розподілити практично поки неможливо. Ми не знаємо кількості людей, яка категорія людей буде вікова. Поки що це питання не розглядалось. – Тобто температурні скринінги і правила… – Ви ж бачите, сьогодні тільки перший день, ще ніхто поки не ходить і зранку людей немає», – додає він.

Із 1-го червня у Бердичеві нарешті почали ходити міські маршрутки. Людей у них небагато. Щоб їхати – треба бути у захисній масці. Пільговий проїзд, переконують в міськвиконкомі, зберігається.

Ще одна радісна новина – відновлення роботи дитячих садочків. Батьків з малечею зустрічають у захисних костюмах, вимірюють температуру. Мами і тата щасливі нарешті привести синів і доньок у садочки. Щоправда тут відповідно 25-ої постанови Головного санітарного лікаря України розробили на вимогу часу заходи щодо організації освітнього процесу і прийому дітей. У групах мінімізували кількість іграшок. Від міста садочки отримали дезінфектори і засоби індивідуального захисту, термометри для температурного скринінгу.

«При прийомі дітей проводиться температурний скринінг і через кожні 4 години його потрібно проводити. Дезінфекція поверхонь проводитиметься через кожні дві години. Потрібно буде навчити дітей дистанціюватися», – розповідає Леся Пойдіна, завідувач ДНЗ №28 «Казка».

Тільки у цьому дошкільному закладі наразі може уже 90 дітей відвідувати садочок із загальної кількості 360 чоловік. З часом тут сподіваються побачити усіх вихованців.

Першого червня у Бердичеві почала працювати міська лікарня. З 30-го квітня вона була закрита на карантин. На самоізоляції зараз перебуває троє медиків, які чекають результатів ПЛР-тестів на короновірусну інфекцію

«Інфекційне відділення продовжує працювати як відділення для пацієнтів із короновірусною інфекцією, підтвердженими або із підозрою на короновірус. Починає працювати травмпункт, починає працювати надання ургентної допомоги в відділеннях хірургічного профілю», – розповіла директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова.

Розпочинає з початку літа працювати і акушерське відділення. Для медиків раз на 14 днів робитимуть спеціальний імунно-ферментний аналіз.

«Тести ІФ ми будемо проводити в себе. Зараз у нас є ІФ аналізатор, ми закупили тести для того, щоб перевірити своїх ще працівників, реагенти імуноглобулін-М», – додає Лариса Бабікова.

В міську поліклініку від самого ранку на вулиці черга бажаючих зробити рентген та здати аналізи. Люди очікують у захисних масках. Якщо хтось хоче лягти у лікарню, то поки тут прийматимуть хворих, які потребують невідкладної екстреної медичної допомоги. Планове лікування і операції поки не проводитимуть. В подальшому, коли лікарня відновить повністю свою роботу, прийом на планове лікування буде проводитись після лабораторного тесту на короновірус.


Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві – старт купального сезону, запрацювали садочки і лікарня (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*