У Бердичеві – вибори: люди обирають депутатів і нового керівника міста (ВІДЕО)

У Бердичеві проходять місцеві вибори. Люди обирають партії і депутатів до обласної, районної та міської рад. Голосують і за нового очільника міста Бердичева. А точніше – за керівника Бердичівської об’єднаної територіальної громади. Температурний скрінінг, масковий режим і дотримання соціальної дистанції – одні з головних передумов цих виборів. Виборці подекуди стоять у чергах, як-от на дільницю у 15-му ліцеї. Голова виборчої комісії каже: всіх інструкцій щодо виборів  дотримуються як 16 членів комісії, так і громадяни.

«Наша дільниця відкрилася вчасно, все дисципліновано, все спокійно. Явка непогана. На 10 годину уже 122 виборця, всього по дільниці має бути виборців 2 249», – розповідає голова дільничної виборчої комісії № 181233 Олена Семеняк.

Олександр вболіває за долю міста, тому вибори не пропускає.

«Очікувань немає, але у будь-якому випадку хочеться якихось змін на краще», – каже Олександр Сосуля, виборець.

Артем Ковальчук – волонтер з 5-ма питаннями від президента. Каже: люди реагують на нього по-різному: хтось проходить опитування, хтось ігнорує.

«Говорять, що це є незаконно, це агітація. Але ми не проводимо ніякої агітації, у нас немає ніякої символіки, ми не від партії. Ми волонтери», – говорить волонтер Артем Ковальчук.

Скриньку з заповненими анкетами, пояснює, після 20-ої години доставлять в офіс керівнику проекту, де опрацюють відповіді. Але хлопець і сам не впевнений, чи принесе це позитивні зміни людям.

«Якщо чесно, я не впевнений. Але надіюсь, що влада буде прислуховуватись до думки свого народу», – додає він.

Ярослав проголосував і пройшов опитування: сподівається на зміни після виборів.

«Моє право, я захотів і його використав. Боятися пандемії – це питання кожного, кожна людина собі вирішує. Просто потім не потрібно сидіти склавши руки і жалітися про те, що в країні щось не так і при цьому нічого для цього не зробивши», – говорить виборець Ярослав Бойчук.

Станом на 11:50 на дільниці у гуртожитку педколеджу проголосували 99 виборців із очікуваних 975-ти.

«Є в нас дезінфектори, якими людей дезінфікуємо, серветки, кабінки ми також дезінфікуємо, витираємо ручки. Нас забезпечили цим. Навіть в рукавичках приходять, знаючи, що зараз така ситуація, приносять свої навіть ручки», – говорить Ольга Статіна, секретар виборчої дільниці № 181252.

На 12-ту годину явка виборців на дільниці, що в міській бібліотеці, склала 143 особи. За списком проголосувати має 1486 людей. До 9-ьох виборців комісія виїхала за місцем проживання. На цій дільниці жінка звернулась із заявою про заміну бюлетеня, бо зіпсувала його. Голова дільничної виборчої комісії каже, таке право має кожен, але один раз. З його слів, підрахунок голосів буде нешвидким.

«Тут нам треба ще окремо розкладати на кожного кандидата до обласної, районної і місцевої рад. Звичайно процес трошки затягнеться, але будемо старатися зробити все чітко. Головне не спішити», – каже Владислав Доробалюк, голова дільничної виборчої комісії № 181253.

Погоджуються з ним і колеги.

«Треба підрахувати не лише кандидатів, а й партії. У зв’язку з цим це затягне час», – каже Ольга Статіна.

«Може це і буде тривале, але ми маємо надію, що все буде нормально», – говорить Олена Семеняк.

На думку виборців, новий міський голова Бердичева має бути перш за все порядним і чесним.

«Хто буде управляти – це дуже важливо. Вони нашими коштами розпоряджаються, значить це важливо», – коментує виборець Олег Іващенко.

«В першу чергу має бути людиною, яка знає місто, його господарство, промисловість, підприємців. А не людиною, яка просто париться», – додає Олег Нікітін, виборець.

Попри пандемію, кажуть бердичівляни, на вибори ідуть з надіями на зміни в місті.

«Син в мене в Польщі давно живе і не збирається сюди вертатись. Так що хочеться вибрати достойну людину, щоб мій син колись захотів вернутися сюди», – каже Олег Іващенко.

«Місцеві вибори – це святе. За мера, депутатів своїх. Очікувань мало, але бажаємо, щоб в нашому місті нарешті зайнялись ЖКГ, бо 30 років – кінь не валявся», – додає Олег Нікітін.

Зі слів керівників виборчих дільниць, у виборців виникали питання щодо заповнення бюлетенів і доводилось пояснювати правила. Загалом же, кажуть, люди обізнані і свідомі у своєму виборі.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві – вибори: люди обирають депутатів і нового керівника міста (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*