HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

У Бердичівському кляшторі Босих Кармелітів новий настоятель (ВІДЕО)

IMG 20200830 105044 1 777x437 - У Бердичівському кляшторі Босих Кармелітів новий настоятель (ВІДЕО)

З благословення єпископа Київського і Житомирського отця Віталія Кривицького у Бердичівському кляшторі босих кармелітів новий настоятель. Ним став 52-річний Павло Ферко, який служить у святині вже 6-ий рік. Тепер він – настоятель парафії та хранитель Санктуарію Матері Божої Бердичівської.

«Це місце дуже важливе для кармелітів і для мешканців. Це все довкола, мури – це велика праця поколінь, людей. І духовне життя, це парафія. Парафія – це не тільки настоятель, це прихожани, вірні, які організують це життя», – розповідає Павло Ферко, новий настоятель парафії та хранитель Санктуарію Матері Божої Бердичівської.

Шлях до Бога, розповідає, розпочався з дитинства у польській католицькій родині. 9 років він з паломниками ходив до ікони Матері Божої Ченстоховської у Польський народний Санктуарій. Одного разу у дорозі познайомився з отцями-кармелітами, що зміцнило бажання служити Богу і людям. До призначення у Бердичеві, 7 років отець Павло навчався в Любліні і Кракові, став священиком і працював у різних монастирях.

«На сьогодні є так, що в Україні Босих Кармелітів є 10 отців. З них лише 1 українець. 9 – поляки. Ми чекаємо з радістю на момент, коли буде 9 українців і 1 поляк. Ми робимо, що можемо, щоб було більше хлопців, які захочуть жити в ордені», – розповідає Юзеф Кухарчик, делегат Ордену Босих Кармелітів в Україні.

Юзеф Кухарчик – старший для усіх отців-кармелітів в Україні. Він відповідає перед головним настоятелем в Римі про життя кармелітської родини і її справи. Розповідає: орден налічує близько 4-х тисяч чоловік у світі. Влада тут може продовжуватись максимум на 6 років.

«Немає отців, які ціле життя при владі і тих отців, які працюють на найнижчому рівні спільного життя. У нас є рівність, кожен з нас має можливість бути настоятелем, відповідальним за найбільш важливі речі, праці в ордені в різних монастирях», – пояснює він.

Раз на 3 чи 6 років, пояснюють отці-кармеліти, всі настоятелі монастирів певного регіону зустрічаються в одному місці. Разом роблять своєрідні підсумки роботи та міркують про майбутнє. Щоб втілити задумане, обирають настоятелів храмів, які з цим справляться.

Павло Ферко уже розповів про плани кармелітів на найближчий час.

«Хочемо створити музей Пресвятої Діви Марії, хочемо розвивати все, що допоможе паломникам. Потихеньку крім мурів готуємо їдальню для паломників, туалети, газони, лавки, просто зону паломників, щоб могли прийти, присісти, відпочити, поїсти», – каже Павло Ферко.

Попередній настоятель кляштору отець Рафаїл Мишковський лишається в Бердичеві та буде радником нового хранителя Санктуарію.

«Нехай Господь благословить нашу спільноту, отця Павла в його служінні, усіх нас підтримує, щоб ми могли підтримати отця Павла і всіх, хто буде продовжувати своє служіння в нашій парафії, нехай благословить отців, які перейдуть до інших спільнот», – говорить Рафаїл Мишковський, священнослужитель кляштору Босих Кармелітів.

Павло Ферко певен: місія отців-кармелітів з його призначенням не зміниться. Вони і далі допомагатимуть людям відкрити серця Богові.


Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичівському кляшторі Босих Кармелітів новий настоятель (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*