У Ботсаду в Житомирі квітне тюльпанове дерево (ФОТО)

У Ботсаду в Житомирі квітне тюльпанове дерево

Відвідувачі Ботанічного саду Поліського національного університету імені Героїв-десантників, який з 8 березня відкритий щовихідних з 10.00 до 16.00, у червні мають можливість побачити як цвіте тюльпанове дереве.

“Це справжня екзотика та окраса нашого Ботанічного саду, – каже директорка Олена Кузьміних. – Ліріодендрон має жовто-зеленуваті квітки – схожі на тюльпани, звідти і походження однойменної назви цієї рослини. Квітки тюльпанового дерева дарують приємний свіжий аромат, який нагадує запах молодих огірків. Листя рослини не звичне для наших широт: ліровидні листки весною і літом мають зелене забарвлення, яке восени змінюється на жовтий і коричневий колір. Стовбур може досягати до 60 метрів у висоту і мати у діаметрі більше трьох метрів. Ліріодендрон швидко росте: за рік може додавати в рості +30 см. Втім, квітки починає дарувати не раніше 10-річного чи навіть 15-річного віку. Загалом тюльпанові дерева можуть рости по кількасот років і досягати навіть 500-річчя”.

За словами Кузьміних, ліріодендрони – найближчі родичі магнолії, які були завезені до України в 1813 році. Батьківщиною тюльпанового дерева є Північна Америка, а деякі штати (Індіана, Кентуккі, Теннесі) офіційно вважають його своїм символом. У Європейських країнах ліріодендрон використовують для озелення територій. В Америці легка та міцна деревина активно використовується для виготовлення меблів.

Зауважимо, що на Львівщині росте 300-літнє тюльпанове дерево. Їх можна зустріти в Ужгороді, Ботсадах столиці, старих дендропарках, парку Олеського замку, Стрийському парку, а у Мукачеві в 2016-му висадили цілу алею. Найбільше тюльпанове дерево в Україні знаходиться у Ворзелі. Його висота – 30 метрів, діаметр – понад метр.

Юлія Демусь

У рамках «Чілдрен Кінофест» в Житомирі ще тиждень триватимуть безкоштовні покази для дітей (ФОТО)

У Житомирі на вихідних проходить чемпіонат міста зі спортивної аеробіки «Baby Cup» (ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Ботсаду в Житомирі квітне тюльпанове дерево (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*