У Гришківцях на Бердичівщині тепер є новенька амбулаторія (ВІДЕО)

У селищі Гришківці відкрили нову і сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Люди цілими поколіннями тут давно мріяли про комфортні прийоми у лікаря.

«Я виросла в цьому селі, моя дитина, мої батьки тут жили. І всі ми були відвідувачами отієї нашої старенької бабусі-амбулаторії. Це надзвичайно довгоочікувана подія, відчувається величезна різниця, комфортні європейські умови для оздоровлення наших жителів», – розповідає Світлана Слівінська, мешканка селища Гришківці.

Нова амбулаторія будувалась більше 3-х років, загальна вартість будівництва – понад 9 мільйонів гривень, розповідає директорка тамтешнього Центру первинної медико-санітарної допомоги.

«Сюди перейдуть 3 лікарі сімейної медицини та середній медичний персонал, які будуть обслуговувати більше 4 тисяч населення», – каже Тетяна Войцахівска, директорка КНП «Центр ПМСД» Гришковецької селищної ради.

В кошторисну вартість, розповідає вона, входило обладнання всіх кабінетів, комп’ютерне забезпечення, електрокардіографи, все для телемедицини. Частина приміщення амбулаторії відведена під житло медикам.

«У нас 3 лікаря, які мають своє житло. Але наразі, коли будуть заходити до нас молоді спеціалісти, у нас є житло», – додає пані Тетяна.

Сімейний лікар Ігор Жук 10 років працює у Гришківцях, вже має 1800 декларацій з жителями громади.

«Умови нема з чим порівнювати, воно не порівнюється, нема про що говорити. То амбулаторія не пристосована для надання медичної допомоги. Для людей, це ж не для нас. Ми працюємо в любих умовах, але для людей тут буде дуже добре. Кардіограф, офтальмоскоп, молоточок, апарати для вимірювання тиску – те, що треба на первинному рівні, всім забезпечені», – каже сімейний лікар Ігор Жук.

Обласні чиновники кажуть: ця амбулаторія вже 14-та в області. Селищна голова відзначає: забудовник відповідально поставився до виконання будівельних робіт.

«Шлях до побудови цієї амбулаторії був нелегким, тернистим. Але всі разом ми здолали всі перешкоди. Ми бачимо, як здоровий глузд, велика любов до людей і мудрість все ж перемогли», – каже голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова.

Люди оглядають новий заклад для громади. Кажуть, залюбки приходитимуть.

«Стара амбулаторія більше ста років у нас у пристосованому приміщенні, де колись була баня. Грибок там у приміщенні, воно взагалі не відповідає сучасним вимогам. Щаслива, тому що будуть люди мати таке сучасне приміщення – медичний заклад, а то колись казали, щоб ми в районну лікарню їздили», – говорить Марія Ейсмонт, мешканка селища Гришківці.

З понеділка амбулаторія повноцінно запрацює: громада отримає документи від Держбудінспекції, які дозволять почати роботу.

Будьте першим, хто прокоментував "У Гришківцях на Бердичівщині тепер є новенька амбулаторія (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*