У МОЗ назвали оптимальний інтервал між введенням першої та другої доз AstraZeneca – не менше 12 тижнів

«Оптимальний варіант між першою та другою дозами вакцини AstraZeneca – 12 тижнів щонайменше», – про це сказав кандидат медичних наук, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при Міністерстві охорони здоров’я України Федір Лапій.

За результатами дослідження, опублікованими в авторитетному медичному журналі «The Lancet», ефективність вакцини AstraZeneca зростала до 81,3%, коли другу дозу вакцини вводили через 12 тижнів після першої.

Завдяки таким висновкам низка країн світу, включаючи Францію, Німеччину, Канаду, змінила інтервали щеплення вакциною AstraZeneca.

Спираючись на досвід цих країн, Міністерство охорони здоров’я України за рекомендацією Національної технічної групи експертів також збільшило інтервал між першим та другим щепленням вакциною AstraZeneca з 4 до 12 тижнів.

«Раніше ніж 12 тижнів другу дозу немає сенсу вводити. Якщо ми маємо інтервал часу 12 тижнів – це майже три місяці. В Канаді інтервал між першою та другою дозою AstraZeneca прийнято 4 місяці. Ті дані, які ми мали станом на початок червня 2021 року свідчать про те, що максимального інтервалу між дозами на сьогоднішній день немає. Це стосується в першу чергу AstraZeneca. Навіть охоплення першою дозою дозволяє знизити кількість випадків, навантаженість на стаціонари. І навіть якщо виникає затримка з поставкою цієї вакцини день, два, тиждень. Це абсолютно не проблема для цієї вакцини. Ми ж знаємо, що вакцини все ж надходитимуть від цієї компанії. Це не стосується вакцини Coronavac і це не стосується вакцини Pfizer. Чому? Бо там поки не змінений інтервал між першою та другою дозами», – пояснив Федір Лапій під час зустрічі у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства.

До того ж вчені Оксфордського університету дійшли висновку, що чим більший інтервал між введенням першої і другої доз вакцини AstraZeneca, тим сильніше імунітет проти коронавірусу.

Результати випробувань на добровольцях свідчать, що навіть через пів року після першого щеплення, ефект від «бустерної» вакцинації перевершував імунну реакцію, отриману при звичних умовах.

Вікторія КОС

Будьте першим, хто прокоментував "У МОЗ назвали оптимальний інтервал між введенням першої та другої доз AstraZeneca – не менше 12 тижнів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*