«У нас рекорд – 25 сеансів в одному кінотеатрі за день»: режисер «Мавки» Олег Маламуж у Житомирі

Анімаційний мультфільм «Мавка. Лісова пісня» побив усі можливі рекорди по переглядам фільмів українського виробництва. Робота над мультфільмом тривала понад шість років. Фільм вийшов в український прокат на початку березня, і його вже побачило понад 600 тисяч українців. 

За словами режисера «Мавки» Олега Маламужа, незважаючи на війну, фільм все ж вдалося доробити та презентувати на екранах:

«Ми мали проблеми від початку війни, і доволі великі. Проте нам вдалося їх вирішити і довести фільм до кінця. Незважаючи на війну, за рік ми його все таки представили глядачу. Ідея по мотивам Лесі Українки „Лісова пісня“, а далі у нас був досить складний процес адаптації трагічного твору до дитячої аудиторії. Наразі цей фільм буде показаний в 80-ти країнах, його побачать діти цих країн, тому цей фільм має бути світлим, легким для розуміння, в якому є драматичні моменти, проблеми, з якими стикається герой, але вирішує їх. Дітям важко змиритися зі смертю героя, тому у нас щасливий кінець. І він, можливо, не тільки дітям, а і всій країні, дає ресурс і надію. Багато позитивних відгуків саме через позитивний кінець». 

Лише за три тижні прокату мультфільм зібрав понад 80 мільйонів гривень. Режисер зазначає, кінострічка має рекорд – 25 сеансів в одному кінотеатрі за день. 

«Очікування щодо реакції були меншими. Ми розуміли, що глядач піде. Але тут ще велика подяка кінотеатрам, тому що ніколи в історії українських кінопоказів не було такого, щоб кінотеатри давали стільки кіносеансів саме українського кіно. У нас був рекорд – 25 сеансів в одному кінотеатрі за день, такого не було ні в кого і ніколи. Ще й при такій кількості сеансів були повні зали», – каже Олег Маламуж. 

«Мавку» покажуть і у світі. Мультфільм вже переклали декількома мовами. 

«У нас вже є переклад „Мавки“ хорватською, нідерландською, знаю, що до кінця місяця ми виходимо у Франції, і далі є анонс по більше 20-ти країн, це те, що буде показано до серпня. І це не закінчений прокат, ми тільки почали розписувати. Бо коли в країну заходить проєкт, то сам дистриб’ютор вирішує, коли йому вигідніше показувати, щоб залучити більшу аудиторію», – додає режисер.  

Українці високо оцінили мультфільм, тому просять продовження або створення подібних картин. Олег Маламуж зазначає, на все це треба інвестиції:

«Наразі у нас дуже мало українського контенту, тому важливо екранізувати те, що всі знають, і на що глядач точно піде. І як виявилося, образ мавки сам по собі такий „бренд, який полюбився від маленької дитини до бабусі. У нас є запити на продовження „Мавки“, також просили „Роксолану“, ми би зняли все, але на це треба інвестиції. А зараз їх невистачає». 

Нагадаємо, герой фільму «Бачення метелика» житомирянин Дмитро Лозовський про війну, особисті страхи та українське кіно (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "«У нас рекорд – 25 сеансів в одному кінотеатрі за день»: режисер «Мавки» Олег Маламуж у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*