У селі під Житомиром введено карантин через сказ у домашнього кота

У селі під Житомиром введено карантин через сказ у домашнього кота

Днями у селі Вереси Житомирської громади було зафіксовано новий випадок сказу. Як наслідок в даному населеному пункті запроваджено 60-денний карантин. Про це повідомили у Житомирській міській раді.

“Про смерть тварини — кота-метиса — повідомила власниця. Саме вона звернула увагу на раптову смерть улюбленця без особливих клінічних ознак. Після дослідження біологічного матеріалу тварини було отримано позитивний результат. Кіт не був щеплений проти сказу. Карантин у Вересах оголошено на 60 днів,”

– йдеться у повідомленні.

Відомо, що в обійсті, де помер кіт, також утримуються собаки, ще один кіт, корова і теля. При цьому щеплення наявне лише у корови. Інших тварин терміново вакциновано.

Територію домоволодіння спеціалісти обробили дезінфікуючими засобами.

Загалом, у селі Вереси нараховується близько 80 корів. Деякі власники худоби відмовляються надавати доступ до тварин для проведення щеплення, навіть попри загрозу поширення сказу.

У міськраді нагадують, що молоко та м’ясо хворої тварини також несе пряму загрозу життю людини, та попереджають, що в травмпунктах лікарень Житомирської громади є в наявності антирабічна вакцина.

Нагадаємо також, що на Житомирщині минулого року суттєво погіршилася ситуація по сказу тварин.

Будьте першим, хто прокоментував "У селі під Житомиром введено карантин через сказ у домашнього кота"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*