У Семенівці попрощались із 9-ма військовими (ВІДЕО)

У селі Семенівка а Бердичівщині уже втретє проводять перепоховання воїнів Другої світової війни. Разом з пошуковцями громада прощалась з дев’ятьма військовими, які загинули у липні 1941-го року в бою за село.

«Це підрозділи 44-го мотострілецького полку, які відбивали село Семенівка у передових підрозділів 11-ою танкової дивізії Вермахту, яка захопила Бердичів і село Семенівка», – розповідає Олександр Афанасьєв, учасник пошукових робіт.

Усі вони – навіки безіменні. Бо ніяких речей і документів, за якими їх можна було б ідентифікувати, немає.

«Це всі строковики, які були призвані на строкову службу до війни в 40-ий рік. Вони були гарно вдягнені, екіпіровані по сучасному, у них була гарна зброя самозарядна – найновітніша на той час. Вони з примкнутими багнетами йшли в штикову атаку на село Семенівка по полях, німці підпустили їх близько і велику кількість розстріляли», – додає Олександр.

Останки воїнів, розповідають пошуковці, знаходять завдяки професіональній пошуковій техніці. Вони лежать у землі по одному, інколи по декілька бійців в різних позах, у воронках, окопах і просто на полях на невеликій глибині.

«Нам повідомив місцевий житель про те, що приблизно у 80-их роках вони знаходили на городах залишки солдатів, предмети часів війни. Випадково ми про це дізналися і вирішили перевірити інформацію. Взяли техніку пошукову, приїхали і одразу натрапили на останки», – говорить Максим Лобанчук, учасник пошукових робіт.

От уже понад 2 роки останки бійців тут знаходять і попереду роботи, розповідає Максим, ще чимало. Чоловік майже 15 років шукає загиблих солдат, працював з архівами і документами. Керівництво громади підтримує цю справу. Голова ОТГ Наталія Семенюк каже: перепоховати воїнів Другої світової  їхній обов’язок. Адже вони загинули в боях за села громади.

«Це вже третє перепоховання у нашій громаді. У селі Семенівка уже перепохоронено 39 невідомих солдат.  Перепоховань, мабуть, ще буде багато. Оскільки тут проходила залізниця, бої були тривалими і багато молодих чоловіків, батьків чиїхось, синів поклали голови у визволенні України від німецько-фашистських загарбників», – каже Семенівський сільський голова Наталя Семенюк.

Вічний спочинок воїни знайшли у братській могилі. Тепер вони поховані за християнськими звичаями.

«Солдати заслужили як мінімум, щоб їм віддали цю шану, вони загинули за свою землю на той час, захищали свою землю від ворога, який наступав і вони поклали своє життя у молодому віці. Я вважаю, що вони заслужили поваги і шани, якби вони не поклали свої життя, то, можливо, не було б зараз і нас. Бо ніхто не знає, як би все повернулося», – говорить Максим.

Люди, які прийшли попрощатись із навіки безіменними воїнами, міркують: тоді військові боролися за свободу усіх народів колишнього Радянського Союзу. Тому вшанувати їхню пам’ять – обов’язок нащадків.

Будьте першим, хто прокоментував "У Семенівці попрощались із 9-ма військовими (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*