Житомирська обласна рада майже за мільйон гривень придбала два електрокари

Житомирська обласна рада вирішила підтримати світовий тренд впровадження електротранспорту та придбала два електрокари для обласної бази медичного транспорту. Легковики обійшлися обласному бюджету у майже мільйон гривень.

Кошти на них виділили під час минулих сесій, а зараз автомобілі вже приїхали до Житомира та очікують на презентацію.

Автівки придбали у житомирського ТОВ «ЛЕДІС+» за 965 тис. 520 грн. При чому тендер оголошували тричі і лише останнього разу договір уклали з підприємством, яке було єдиним учасником торгів.

Варто зазначити, що відомості про ТОВ «ЛЕДІС+» внесені до єдиного реєстру 10 жовтня 2017 року, тож підприємство працює у Житомирі менше року.

Крім того, статутний капітал ТОВ становить 1000 грн.

Перший заступник голови облради Сергій Крамаренко розповів кореспонденту Times.ZT про те, для чого ці електромобілі та як їх використовуватимуть у Житомирській області.

«Це електромобілі Nissan Leaf, вони вже закуплені, і ми обов’язково їх презентуємо громаді вже у жовтні. Вони мають обслуговувати маршрути пересування медичних працівників і хворих. Обов’язково з оптимальним пробігом. Тобто якщо машина має електричний ресурс 130 чи 140 кілометрів в день, то ми підберемо маршрути, де вони будуть максимально завантажені наскільки дозволятиме запас батареї», – пояснив він.

Використовуючи ці автівки, у облраді хочуть вивчити як вони експлуатуються, які у них фактичні показники економії, скільки вартуватиме сервісне обслуговування чи ремонт та вартість самої підзарядки. Усе це для того, щоб визначити який економічний ефект дає електротранспорт при користування в комунальній установі.

За підрахунками фахівців, здійсненими на момент закупівлі, ці два автомобіля мали би приносити економію по паливу у 250 тисяч гривень на рік. Та поки їх закупили, ціни на паливо змінилися, і фактично економія складе вже 300 тисяч гривень.

«За перші кілька місяці ми оцінимо експлуатацію і будемо розвивати цю практику далі. Це перші електромобілі, куплені на теренах Житомирської області органами місцевого самоврядування», – додав перший заступник голови облради.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська обласна рада майже за мільйон гривень придбала два електрокари"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*