У Житомирі чоловіки можуть не голитися протягом листопада

Щорічно протягом листопада українці долучаються до світової акції Movember, що має на меті привернення уваги до чоловічого здоров’я та найбільш поширених захворювань.

Акція, яка цьогоріч відбувається вже у 20-ий ювілейний раз, закликає чоловіків не голитися та відрощувати вуса. Саме так сильна половина людства може акцентувати увагу суспільства на таких хворобах, як рак яєчок або простати, психічних захворюваннях та профілактиці самогубств серед чоловіків через депресії та біполярні афективні розлади. 

Movember, або як називають в народі «вусопад», насамперед спонукає чоловіків дбати про своє здоров’я та не соромитися вчасно звертатися до лікарів із будь-якими проблемами. Це допоможе збільшити кількість виявлень раку на ранній стадії, забезпечить його діагностування, ефективне лікування та зниження кількості смертей через такі захворювання.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла Уляна Супрун.

Цікаво, що про акцію Movember, із опитаних нами житомирян, ніхто не чув. Зокрема респонденти зазначили:

«Я взагалі не звертаюся до лікарів — стараюсь не хворіти. Я ні з ким не обговорюю свої хвороби чи неприємні симптоми. Про суто чоловічі онкозахворювання не знаю, але якщо спіткає, значить така доля» — сказав 38-річний Олександр.

«Рідко звертаються до лікарів, про профілактику взагалі мова не йде — немає часу. Найчастіше лікуюся сам. З близькими людьми, яким довіряю, з легкістю можу поділитися своєю недугою. Про деякі чоловічі хвороби раку чув, зокрема про рак простати» — поділився Володимир, якому 37 років.

«Двічі на рік я планово відвідую медичний заклад. Близькі добре знають про мою хронічну хворобу. Ракові клітини можуть вразити як чоловіків так і жінок. Трапляється, наприклад, рак прямої кишки чи рак мозку. Окремо про чоловічі онкозахворювання не чув» — розповів 64-річний житомирянин Євген.

«Забув, коли востаннє був у лікаря. Дай бог, кожному такого здоров’я, як у мене» — сказав 42-річний Аркадій.

«Дуже часто ходжу в поліклініку. Мої захворювання чи погане самопочуття не є секретом для рідних. Про акцію Movember жодного разу не чув, як і про чоловічі онкозахворювання» — подівлився Ігор, якому 52 роки. 

Вперше «вусопад» було проведено в Австралії у 1999 році, а зараз цю акцію організовують у понад двох десятках країн світу. Тому чоловіки від початку і до кінця листопада відрощують вуса і навіть повністю не голяться, а на питання знайомих чи близьких «Чому не голишся?», поширюють інформацію про акцію та закликають зробити благодійні пожертви до фонду Movember, який займається вивченням чоловічих проблем та захворювань. 

Цікаво, що у 2008 році в акції взяли участь більше 170 000 чоловіків, зібравши при цьому майже 15 мільйонів доларів.

Психологічні захворювання значно впливають на рівень самогубств серед чоловіків. Наприклад, у 2017 році в Великобританії було зафіксовано понад 5500 самогубств, а 75% з них вчинили саме чоловіки. Окрім того, що переважна більшість чоловіків менше переймаються психологічним самопочуттям та не визнають психологічних проблем зі здоров’ям, так вони ще й більш схильні до вживання алкоголю та наркотиків, аби «вирішити» проблему, у порівнянні з жінками. Таке «самолікування» складних психічних станів є також причиною нехтування проблем із психічним здоров’ям загалом та високого рівня самогубств.

Найпоширеніші симптоми психологічних захворювань: гнів, дратівливість або агресивність; помітні зміни настрою, рівня енергії чи апетиту; проблеми зі сном; часто важко зосередитись; підвищена стурбованість або відчуття стресу; зловживання алкоголем, наркотиками; сум, безнадія, суїцидальні думки; ризикова поведінка; біль або проблеми з травленням без причини.

За даними офіційної статистики в Україні тривалість чоловічого життя на 10 років менша, аніж жіночого. На це впливають різні фактори, зокрема зловживання алкоголем, тютюнопаління, раціон харчування та доволі поширене зневажливе ставлення до свого здоров’я.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі чоловіки можуть не голитися протягом листопада"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*