У Житомирі діє стендова виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва (ФОТО)

Іграшки, прикраси, декор, сувенірна продукція, сумки, картини, вироби із дерева та ще багато іншого можна побачити на постійно діючій виставці у центрі Житомира. Уся ця рукотворна краса знаходиться в приміщенні арткафе «Стометрівка». В експозиції представлено лише вироби ручної роботи місцевих майстрів. Нині тут ще панує новорічна атмосфера: на стелажах ялинкові прикраси, свічки, фігури традиційних святкових героїв, а на стінах – різдвяні віночки. Втім, експозиція постійно оновлюватиметься та поповнюватиметься.

«Житомирщина багата на майстрів, які творять справжні шедеври ручної роботи. Це і художники, і вишивальниці, майстри по дереву і віртуозне ткацтво бісером, ляльки-мотанки, іграшки з полімерної глини і вати, в’язані іграшки, тощо. Проте, часто ці вироби залишаються в приватних колекціях та з різних причин не завжди доступні для показу житомирянам і гостям міста, – відзначає артменеджер Віра Чередніченко. – Тут об’єднано роботи більше 20 майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Оглядаючи цю рукотворну красу, значно покращується емоційний стан».

А ще у закладі започаткували традицію проведення творчих майстер-класів для дітей та дорослих. Зокрема, вже виготовляли композицію для оселі із майстринею Оленою Мелешко, забарвлювали новорічну прикрасу в техніці «ебру», робили іграшкового сніговичка з Христиною Касян, розписували чашки в техніці «крапковий розпис» з Вірою Чередніченко та виготовляли ляльки-мотанки «Різдвяний янгол» із заслуженим майстром України Зінаїдою Бугайчук.

«У нас представлені цікаві та оригінальні, але абсолютно різні за напрямками роботи, – продовжує Чередніченко. – Окремо варто відзначити майстриню Марію Плясову, яка виготовляє неймовірні іграшки з вати. Зінаїда Бугайчук, яка нещодавно була відзначена Президентом, створює чарівні, сповнені теплом та добром, лялечки-мотанки».

Текст і фото Юлія ДЕМУСЬ

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі діє стендова виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*