У Житомирі дружини військових вийшли на акцію підтримки закону про демобілізацію (ОНОВЛЕНО)

У Житомирі дружини військових вийшли на акцію підтримки закону про демобілізацію

Сьогодні зранку, 27 жовтня, біля Житомирської ОВА дружини та матері військових на мирному пікеті вимагали демобілізувати захисників, які з початку повномасштабного вторгнення захищають Україну. 

Вони тримали плакати з написами: «Мобілізовані – не раби!», «Прірва людських душ.. Хто в окопі, а хто в ресторані», «Пожиттєво мобілізований = пожиттєво ув’язнений?» «Наші чоловіки не безкінечні!», «Військові не раби» та скандували «Демобілізація». 

Головна мета пікету – привернути увагу місцевої, обласної влади та громадськості до нагальної потреби врегулювати терміни служби та демобілізувати військових, які воюють із 2022 року.

«Ми сьогодні зібралися з метою підтримки петиції 9142, і в 20-ти містах України сьогодні будуть мирні пікети на підтримку цієї петиції за право демобілізації військовослужбовців після 18-ти місяців служби або впровадження конкретних термінів служби. Тому що востаннє воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні продовжили до 15-го листопада 2023 року, і вже більше півтора року, як наші захисники перебувають на фронті і не розуміють, скільки їм ще там бути – 2 роки, 5 років, 10 років. Тому існує дуже нагальна потреба врегулювати ці терміни служби. І у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який пропонує, щоб громадяни мали право на звільнення через 1,5 року після мобілізації, якщо вони не висловили бажання продовжувати служити», – зазначили учасниці пікету.

Подібні акції також провели в Києві, Львові, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці, Рівному, Полтаві, Кривому Розі, Миколаєві, Луцьку, Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, Одесі, Черкасах, Сумах, Кропивницькому, Хмельницькому. Там зібралися дружини, матері, дівчата, які не бояться говорити про цю проблему. Крім того, учасниці пікетів по Україні будуть добровільно підписувати колективне звернення до президента Володимира Зеленського та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука. 

Учасниці пікету також наголосили, що вони не представляють жодну організацію та не мають організаторів. Ба більше, жодні громадські організації не підтримали їх акцію. До слова, представники місцевої чи обласної влади не вийшли на демонстрацію. 

Нагадаємо, Верховна Рада встановила нові підстави для звільнення з військової служби під час воєнного стану.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі дружини військових вийшли на акцію підтримки закону про демобілізацію (ОНОВЛЕНО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*