У Житомирі екологи розслідують мор риби в річці в районі Гідропарку

Днями на телефонну «гарячу лінію» Житомирського рибоохоронного патруля почали надходити повідомлення від небайдужих громадян про загибель товстолоба у водоймі в Гідропарку. Відтак фахівці вказаної установи звернулися до Державної екологічної інспекції Поліського округу з проханням направити спеціаліста для відбору проб води у річці Тетерів та проведення лабораторних досліджень показників складу та властивостей води.

Екологи здійснили відбір проб води з річки Тетерів біля дитячого пляжу, поблизу Житомирської міської рятувальної служби на воді та біля кафе.

Результати лабораторних досліджень засвідчили, що вміст кисню у воді відповідає нормі.

«Аналізуючи можливі варіанти розвитку подій щодо загибелі товстолоба у річці Тетерів, слід зазначити, що саме цей вид риби має певний ареал існування. Так, на поведінку товстолоба можуть впливати різні фактори, починаючи від температури води та повітря, закінчуючи наявністю у тварин захворювань чи відсутністю їжі у необхідній кількості.

Також зміна хімічного складу води може викликати ослаблення риби, втрату здатності до орієнтації у просторі, що призводить до їх пасивного зносу течією води до берега.

На поведінку товстолоба можуть впливати захворювання, наприклад, міксоболез. У хворих товстолобів затримується зростання, різко знижується їх маса і коефіцієнт вгодованості, кількість еритроцитів, лімфоцитів, вміст гемоглобіну, збільшується число моноцитів. Вони стають млявими, плавають на поверхні води, підходять на приплив до берегів водойм, а взимку і ополонок, заковтують повітря, слабо або зовсім не реагують на наближення людини та інші подразники. Різко ослаблені риби залишаються на ділянках мілководдя біля берегів, втрачають координацію, опускаються на дно водойми і гинуть».

– пояснив можливі причини загибелі риби начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) біоресурсів, природно-заповідного фонду, лісів, рослинного та тваринного світу Житомирської області Андрій Бенчук.

Нині екологи перевіряють воду з річки на хімічне забруднення. У випадку виявлення перевищень Інспекцією буде вжито заходів реагування у межах наданих повноважень.

Нагадаємо також, що Житомирське сміттєзвалище продовжує забруднювати річку.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі екологи розслідують мор риби в річці в районі Гідропарку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*