У Житомирі естонський уряд термомодернізує багатоповерхові будинки

У Житомирі естонський уряд термомодернізує багатоповерхові будинки

У Житомирі стартувала програма від уряду Естонії по термомодернізації багатоповерхових будинків. Серед будинків, які подавалися на програму, було обрано три, вік яких понад 50 років. 

За словами професора будівельної фізики Талліннського технологічного університету

Тарго Каламееса, на сьогодні почали обстеження будинків за допомогою спеціального естонського обладнання:

«Ми приїхали сюди, щоб обстежити будівлі, подивитися в якому вони стані, написати потім звіт про те, що потрібно буде зробити, щоб будівлі були реконструйовані. Три будівлі були обрані з тих, що подавалися на цю програму. Вони вже відпрацювали свої 50 років, і у них є потенціал до реновації. По заключенню буде надано звіт, що потрібно зробити, який бюджет на це планується. Все обладнання естонське: 3D-сканування будівлі, будемо проводити анкерне дослідження, будемо дивитися також шурфи, щоб зрозуміти, яка у будинку несуча здатність. Ми вже допомагали з відновленням школи в Овручі, і ми також будуємо будинки для дітей-сиріт».

Як пояснив начальник управління муніципального розвитку Житомирської міськради Артем Ражев, у цих будинках передбачається утеплення фасадів, заміна старих вікон і оновлення систем вентиляції:

«Цей проєкт потрібен, щоб наші будинки стали менш залежними від теплоносіїв і енергоносіїв. Сьогодні вже оглянули один будинок, ще два попереду. Спеціалісти обстежують стіни, підвали, дахи, комунікації, тобто все, що може впливати на енергоспоживання багатоквартирного будинку. Це і заміна вентиляційних шляхів, оздоблення фасадів і покращення клімату в квартирах за рахунок утеплення та заміни вікон. Зараз почали обстеження, але це непростий процес, бо це обстеження може бути місяцями. Це тільки старт програми. Вчора вони працювали на вул. Київській, 94, сьогодні на вул. Київській, 66, завтра вони будуть працювати на Новому бульварі, 7».

Фахівці зазначають, що після завершення термомодернізації витрати мешканці даних будинків на опалення знизяться на 40-50%. 

Нагадаємо, українцям, які після війни повернуться в Україну, ЄС платитиме гроші.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі естонський уряд термомодернізує багатоповерхові будинки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*