У Житомирі громадська діячка пропонує створити програму по закупівлі та виготовленню БПЛА 

У Житомирі досі не вщухає незадоволення діями міської влади стосовно витрат на бруківку, асфальтування та сквери. Сьогодні, 15 листопада, під час засідання виконавчого комітету, громадська діячка Ксенія Лавріна виступила з пропозицією покращити комунікацію між громадою та владою міста, а також запропонувала створити програму по закупівлі та виготовленню БПЛА.

За її словами, зараз є проблема комунікації між житомирянами та місцевою владою, адже люди не розуміють, як відбувається розподіл коштів, і на що вони йдуть: 

«Я хотіла привернути вашу увагу до проблеми, яка є в нашому місті – незадоволення громадян тим, що відбувається. Я зараз не з критикою, а з пропозицією. Те, що відбулося в Житомирі за останній час (акції протестів – авт.), це відбулося через те, що у нас порушена комунікація. Незважаючи на те, що гарно працюють соціальні мережі міськради, люди не розуміють, як відбувається розподіл коштів, хоча звітність відбувається. Нам потрібно якесь системне рішення, яке допоможе налагодити комунікацію між містянами та владою». 

Також громадська діячка запропонувала створити цільову програму, спрямовану на виготовлення та закупівлю безпілотників:

«Я пропоную створити міську спеціалізовану цільову програму. Вона буде спрямована на створення та закупівлю БПЛА в Житомирі. Джерела – місцевий бюджет, 20% ПДФО (не військове), державні та міжнародні програми підтримки, кошти резидентів, підтримка міст-побратимів. На 50% Житомир і так це виконує, але так як це не зведено до купи і не є систематизованим, то люди не розуміють, яка кількість коштів є, куди вони йдуть і яким чином вони розподіляються. Також у звіті за 9 місяців я знайшла декілька статей витрат, звідки ми можемо взяти кошти і перекинути на цільову програму, яку я пропоную створити. Я пропоную поділити витрати, які у нас є, на аварійні та термінові. Все, що не відноситься до цієї категорії, не витрачати на це кошти, а перенаправити ці кошти на потреби військових, щоб наблизити нашу перемогу». 

Міський голова Сергій Сухомлин підтримав ідею налагодити комунікації з громадськістю та анонсував пресконференцію по програмі БПЛА: 

«Тут ще також люди втомилися, і бізнес вже не може такі суми виділяти, як в перші місяці війни, і волонтерам стає важче допомагати. Те, що ви сказали про програму БПЛА, можливо її зробити, але у нас вона входить в програму національного спротиву і ми через цю програму фінансуємо. Я тільки “за” з вами по цьому співпрацювати. Ми повідомимо, в четвер чи в понеділок буде пресконференція по цій програмі БПЛА. Я абсолютно підтримую те, що на наступний рік не буде ніяких скверів, доріг, асфальтування, але потрібно всі ризики врахувати. На бомбосховища і укриття потрібно також закладати. Просто коли викладають відео, де якийсь скандал, то воно набирає купу переглядів, а коли міська рада викладає звітність по витратам, то це нікому не цікаво. Я нікого не хочу звинувачувати, бо всі втомилися, але ось така ситуація». 

Нагадаємо, Ксенія Лавріна хоче створити на Житомирщині реабілітаційний центр для ветеранів та постраждалих від наслідків війни (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі громадська діячка пропонує створити програму по закупівлі та виготовленню БПЛА "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*