INNA BILA
HOVER
IT LAB STUDIO

У Житомирі майже 2 тис субсидіантів не отримають виплати через збій у програмному забезпеченні

cropped DSC 0042 9 e1573465130772 - У Житомирі майже 2 тис субсидіантів не отримають виплати через збій у програмному забезпеченні

У Житомирській міській раді 8 листопада відбувся брифінг стосовно монетизації пільг. На брифінгу наголосили, що починаючи з листопада 2019 року пільговики отримуватимуть платіжки із повною сумою за спожиті житлово-комунальні послуги, а у графі пільг та субсидій буде вказано «0». Жоден із пільговиків не втратить право на відповідну пільгу, проте через технічний збій у новому програмному забезпеченні майже 2 тис пільговиків у листопаді не отримали своїх пільг. Їх нарахування відбудеться у грудні з урахуванням одразу 2-ох місяців.

З 1-го жовтня держава перейшла на нову систему нарахування пільг, зокрема на сьогодні паралельно існує 2 форми нарахування виплат. Модель безготівкової грошової форми полягає у тому, що громадяни, які мають право на пільги, подавали свої документи до органів соцзахисту населення. Там провели нарахування, перевірили бази даних та внесли мобільні телефони. Далі передали дані до Міністерства соціальної політики України, яке надало інформацію про отримувачів пільг і суми нарахувань до Ощадного банку України. Саме Ощадбанк здійснюватиме перерахування сум пільг надавачам житлово-комунальних послуг замість самих пільговиків. У місті таких платників близько 19 тис.

Для оформлення грошової готівкової пільги у Житомирі з 1-го по 15-те жовтня 2019 року бажаючі подали 136 заяв. Тобто 136 пільговиків міста виявили бажання отримувати готівку на свої розрахункові рахунки в Ощадбанку чи інших банках та самостійно сплачувати за спожиті послуги.

DSC 0061 5 1024x684 - У Житомирі майже 2 тис субсидіантів не отримають виплати через збій у програмному забезпеченні

Проте зараз пільговики отримують квитанції на сплату комунальних послуг із повною сумою нарахувань, а вказаний у них розмір пільги — нульовий. Це спричиняє неабиякий ажіотаж серед населення, адже люди вважають, що держава повністю скасувала чи зняла з них пільгу і тепер вони повинні сплачувати повну вартість за користування послугами. 

«Ми хочемо заспокоїти наших громадян, бо держава жодних наданих пільг не скасувала. Усі пільговики, дані яких знаходяться у Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків України, будуть і надалі отримувати свої пільги. Проте існує єдиний технічний нюанс — зараз ми працюємо на новому пілотному проекті програмного забезпечення. Практично 2 місяці органи соцзахисту працювали в дуже авральному режимі: в нас були нові рахунки й нові порядки. Нову програму потрібно було опрацювати, майже з 19 тис пільговиків, близько 2 тис рахунків через технічні збої в новій програмі у нас „випало“. Тому ці громадяни не зможуть отримати свої пільгові нарахування у поточному місяці. Пільги не зникли — це лише технічний збій. Ми знаємо прізвища цих 2 тис пільговиків і спроможні надати персональні консультації. Запевняємо, що втрачені цього місяці пільги у грудні будуть перераховані з урахуванням двох місяців» — пояснила директорка департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір.Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі майже 2 тис субсидіантів не отримають виплати через збій у програмному забезпеченні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*