У Житомирі міністерка охорони здоров’я Зоряна Скелецька розповіла про реформи 2020 року

Сьогодні, 22 листопада, з робочим візитом до Житомира завітала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Зустріч відбулася в Обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Горбачевського. Очільниця містерства розповіла медперсоналу закладу, його керівництву а також журналістам, які реформи очікують українську медицину у 2020 році. 

Зоряна Скалецька повідомила, що у наступному році в українців та житомирян зокрема буде можливість отримати безкоштовну діагностику та лікування інфарктів, інсультів, лікування немовлят та безкоштовні пологи в закладах, які заключають контракт з Національною службою здоров’я України. 

«Принцип „Гроші за пацієнтом“ ми поширимо на всі рівні медичної допомоги. Це означає, що тепер медзаклади не будуть утримуватись, як раніше, а отримуватимуть кошти відповідно до укладених угод на кожного пацієнта. Ми забезпечили населення безоплатною первинною медичною допомогою. В Україні до сімейного лікаря одразу звертаються 25% пацієнтів, а інші 75% — до вузькоспеціалізованих фахівців. Такий підхід не дозволяє мати лікаря, який несе відповідальність за здоров’я людини на різних етапах її життя. Ми це змінюємо» — сказала Скалецька. 

Міністерка також анонсувала, що з 1 квітня наступного року стартує програма медичних гарантій, яка замінить псевдо безкоштовну медицину. До програми безкоштовних медичних послуг увійдуть деякі лікарські засоби, послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної та паліативної медичної допомоги та реабілітації.

У держбюджеті України на 2020 рік передбачено 72 млрд грн на фінансування програми медичних гарантів. 

Також у наступному році буде розширена програма безкоштовних або з невеликою доплатою ліків «Доступні ліки». На них у бюджеті закладено 2.1 млрд грн.

Одним із ключових напрямків Міністерства охорони здоров’я у наступному році стане запуск системи трансплантації органів. Буде розроблена Єдина державна та інформаційна система трансплантації , де донор та реципієнт зможуть знайти одне одного. Також планується запуск «перехресного донорства» — обмін органами між живими донорами, які не є рідними та можливість за життя дати згоду на донорство після смерті.

Під час зустрічі Зоряна Скелецька також підкреслила, що у 2020 році система охорони здоров’я отримає 113, 3 млрд грн, що на 13% більше, ніж в поточному році.

Директор медичного закладу, де проходила зустріч, Богдан Леськів розповів, що мінестерка презентувала реформи в медицині на 2020 рік вперше в Україні та саме в Житомирі. Леськів сказав, що зараз медичний заклад лише на 40% забезпечений фінансуванням на безоплатні медичні послуги, проте сподівається, що з новими реформами ситуація зміниться. Після презентації реформ директор продемонстрував маніпуляційні кабінети та палати лікування й обстеження пацієнтів, які нещодавно були оновлені та оснащені обладнанням.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі міністерка охорони здоров’я Зоряна Скелецька розповіла про реформи 2020 року"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*