У Житомирі можуть встановити напівпідземні сміттєві контейнери

Сьогодні, 14 листопада, у Житомирській міській раді розповіли про напів підземні контейнери для роздільного збору відходів, які планують встановити в мікрорайоні Сурина гора (Малікова). Про це повідомили члени житлово-комунальної комісії під час засідання.

«В Україні ми працюємо вже 10 років, в Житомирі також раніше працювали, тому маємо досвід. Декілька років тому ми разом Юрієм Антиповим, який тоді був радником мера Житомира, розробили проект впровадження напів підземних контейнерів на Малікова. Але він був відкладений міською радою через брак фінансування. За цей час ми набралися досвіду з установки, продажу та реалізації таких контейнерів по Україні. Наприклад, у Чернігові ми вже встановили 100 контейнерів тільки у поточному році. В перспективі, влада міста готова разом з нами повністю замінити сміттєві контейнери по всьому місту» — сказав представник житомирської компанії Elkoplast-Україна.

На комісії також розглянули варіант підземних контейнерів, проте їх вартість значно вища і взимку така система буде блокуватися через сніг, лід та намерзання. У напів підземних контейнерах поміщається максимум 1 тонна сміття, тому для вилучення відходів не знадобиться важкий кран. Для вивозу такого сміття фірма пропонує спеціально оснащену машину МАЗ вартістю у 3.5 млн грн. Ця машина за раз забирає вміст двох баків, тобто близько 2 тонни сміття.

«Один такий напів підземний контейнер замінює три звичайних. Він нейтралізує неприємні запахи навколо себе, а також закриває доступ до вмісту тварин та людей без постійного місця проживання. Вирішується ще одна проблема — розкидане повсюду сміття звісно зникне. Встановлення таких контейнерів — це успішний європейський досвід, за цим майбутнє» — пояснив представник. 

У міськраді розповіли, що на Малікова існує 14 майданчиків зі збором сміття, тому однієї машини для вивозу не вистачить. Вартість одного такого контейнерного майданчика складає близько 70-80 тис грн та не включає вартість проєктної документації й установки. Члени комісії одноголосно проголосували, щоб винести рекомендацію для розгляду питання на сесії ЖМР.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі можуть встановити напівпідземні сміттєві контейнери"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*