У Житомирі Михайлівський собор святкує своє 163-річчя

Цьогоріч, 20-21 листопада Свято-Михайлівський кафедральний собор Житомира святкує своє 163-річчя від дня заснування. Саме у 1856 році за кошти місцевого купця Михайла Хаботіна була побудована ця пам’ятка архітектури. У середині XIX століття це був один із небагатьох мурованих храмів, адже більшість православних церков були дерев’яними. Хоча в Житомирі було й 4 кам’яних римо-католицьких храми. 

На місці теперішнього храму, ще до забудови, було болото з прокладеною через нього кладкою. Розповідають, що якось тут проходила жінка і несла загорнуті в хустину гроші. Це був цілий карбованець, на який в той час можна було купити дві корови. Жінка випадково упустила гроші в драговину і відшукати не змогла. Вона зневірилась та почала молитись до Божої Матері з проханням допомогти відшукати втрачений карбованець. А вночі їй привидівся сон, в якому Мати Божа веліла знову піти на те місце. Наступного дня жінка знайшла свої гроші. Саме ця незвичайна історія, за оповідями, і спонукала Михайла Хаботіна за власні кошти побудувати для православних прихожан на цьому місці кафедральний собор. Будівництво коштувало 37 тисяч карбованців, тоді як річний бюджет нашого міста складав 20 — 21 тисячу карбованців. Проте благодійний все ж завершив будівництво храму, хоч і сам збанкрутів після того. 

З нагоди відзначення річниці, у середу, 20 листопада, о 17 годині у храмі відбудеться святкове вечірнє богослужіння. 21 листопада у Михайлівському соборі будуть служитися дві Божественні Літургії Святого отця нашого Іоана Золотоустого. Початок ранньої Літургії о 7 ранку, а святкової пізньої — о 10.

До храму запрошують усіх житомирян та гостей міста, щоб взяти участь у святкових богослужіннях й молитовно разом з Свято-Михайлівським кафедральним собором розділити радість свята та прославити Архистратига Божого Михаїла з усіма Силами Небесними!

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі Михайлівський собор святкує своє 163-річчя"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*