У Житомирі на Михайлівській встановили величезного Різдвяного Дідуха

Сьогодні, 6 січня, у Житомирі на пішохідній вулиці Михайлівській встановили Різдвяного Дідуха. Ініціювали встановлення одного з символів Різдва Христового небайдужі житомиряни-благодійники з метою відродити українські народні традиції. Дідуха привезли з міста Рівне – повідомила прес служба Житомирської міськради. 

Спочатку його розмістили на головній пішохідній вулиці нашого міста – Михайлівській, біля Житомирського академічного обласного театру ляльок, а потім перенесли ближче до Свято-Михайлівського кафедрального собору. Дідух виготовлений із жита. Його висота разом із зіркою більше 3-х метрів. Він стоїть на трьох ногах, а поверх вінчається дванадцятикутною зіркою – символом Творця.

Дідух – це символ урожаю, добробуту, багатства, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. Традиція ставити дідух у будинку напередодні Різдва Христового з’явилася ще у дохристиянський час. Існують дві версії, чому 6 січня із першою Різдвяною зіркою люди заносили у хату «хлібне дерево». За однією з них, коли на полі закінчувалися жнива, а селяни збирали урожай – це було справжнім святом. Щоб відзначити радісну подію, люди несли з поля до хати останній обжинковий сніп. Або кажуть ще, коли Ісус Христос народився в стаєнці, то було дуже холодно. У стіні Йосип знайшов шпарину і затулив її снопом із соломи. Відтоді існує звичай на Святу вечерю застеляти підлогу в хаті сіном та ставити на чільному місці у кутку Дідух – символ затишку та тепла. Дідух ставили на найпочесніше у хаті місце – під образами.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі на Михайлівській встановили величезного Різдвяного Дідуха"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*