У Житомирі незнайомці купують копії паспортів та голоси за потрібного кандидата на міського голову Києва (ФОТО-ВІДЕО)

У Житомирі незнайомці пропонують місцевим жителям 200 грн за копію паспорта та 1000 грн за фото галочки в бюлетені за потрібного кандидата на посаду міського голови у Києві, повідомляє Опора. 

29 липня у соціальних мережах з’явилися дивні дописи: «Завтра 30/07/20 150 грн час для всех. Масовка. Пишите в личку», «1150 грн за два дня! Кто желает звоните» і був вказаний контактний номер телефону. 

Коли подзвонили за вказаним номером, чоловік на ім’я Максим розповів, що потрібні людина на вибори у Києві 25 жовтня:

«Це масовка у виборах. Треба просто люди. Буде 25 жовтня в Києві. Завтра треба прийти і зареєструватись, якщо ви будете їхати на Київ. Завтра 150 грн на руки, а 1000 грн вже в Києві. Проїзд безкоштовний, харчування є і назад завозять. Хочете, своїм ходом приїдете, або на автобусі. Там треба буде сфотографувати на ваш телефон, що ви проголосували за того чоловіка. Я ще поки кандидата не можу озвучити, бо нам це поки що не повідомляють. Завтра за реєстрацію отримаєте 150 грн на руки, а потім їдете ви, чи не їдете — це вже ваша справа. З собою мати паспорт і код».

30 липня в одному із районів Житомира Максим призначив зустріч, на яку прийшло близько 20 людей та троє організаторів такого «підробітку», аби зібрати в пенсіонерів паспорти для ксерокопії.

«Нас декілька чоловік збирає групи. Голосування 25 жовтня відбудеться в Києві, будуть мера Києва вибирати. За ваш голос дають 1200 грн: 200 грн зараз за те, що ви подаєте заявку, що ви будете їхати, і вже коли проголосували в палатці, поставили галочку, вам штуку гривень дадуть. Зайшли в палатку, проголосували, поставили галочку, сфотографували, вийшли, показали, вам 1000 гривень дали, почекали всіх інших і їдемо в Житомир », — зауважив один з керівників.

Також незнайомці розповіли, що поїздка в столицю України триватиме цілий день, тому у Житомирі «заробітчани» вже не зможуть проголосувати. Потім вони по черзі підводили людей з копіями документів до автомобіля, щоб ті отримати гроші. 

«Все добре. Але не розуміємо, чому нам дали 800 грн», — сказали своєму керівнику хлопець і дівчина, вийшовши з машини. 

«Така схема, ймовірно, застосовувалась для зміни виборчої адреси, адже обов’язковою умовою було мати при собі копію паспорта та коду», — вважає координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області Тарас Чмут.

Станом на 28 серпня за даними Державного реєстру виборців, 282 виборців з житомирської громади змінили виборчу адресу. Подібна ситуація трапилася і на Одещині, поліція вже розслідує причини масової зміни виборчих адрес.

Нагадаємо, що фото- та відеофіксація виборчих бюлетенів заборонена Виборчим кодексом. А згідно  частини 1 статті 160 Кримінального кодексу: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня (бюлетеня для голосування на референдумі) іншій особі), незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування — караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

 

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі незнайомці купують копії паспортів та голоси за потрібного кандидата на міського голову Києва (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*