У Житомирі помер відомий краєзнавець Георгій Мокрицький | Times ZT

У Житомирі помер відомий краєзнавець Георгій Мокрицький

Ввечері 26 грудня пішов з життя житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький. Чоловіку було 69 років.

Відомий історик помер у лікарні. Там він перебував останні кілька тижнів після перенесеного інсульту. Ще два дні тому у соцмережах обговорювали допис його сусіда по палаті, який закликав звернути увагу на відомого житомирянина і відношення до нього персоналу лікарні, та скаржився на те, що Георгію Павловичу навіть подати води нема кому, окрім сусідів по палаті. А в той же час на сесії Житомирської міської ради краєзнавця та історика Георгія Мокрицького нагородили відзнакою «За заслуги перед містом Житомиром І ступеня».

«Ми, лежачі хворі(!), допомагали щоденно його кормити, давали пити воду, перевертали, мазали маззю спину, про що він просив, бо , як виявилось, то не обов’язок медичного персоналу-а сам хворий має робити це. І не важливо, що він лежачий, що неділю до цього пролежав в реанімації з інсультом, що застудив сідничний нерв і не може поворухнутись – не то що піднятись. Я вже мовчу про катетери, які у нього другу неділю. (Хто був в тій шкурі-той зрозуміє)… Шановні житомиряни, його друзі, його колеги по роботі, шановний мер міста Житомира Сухомлин Сергій Іванович- спасайте нашого Мокрицького Г.П !!!!!» –  наголошував пан Олександр.

І ось, вчора ввечері, серце легендарного житомирського краєзнавця перестало битися.

Георгій Павлович залишив по собі десятки фільмів та передач про історичне минуле рідного краю, тисячі краєзнавчих статей, 64 книги і монографію. Його дослідницька робота дозволила увіковічнити у Житомирі імена таких постатей як Іван Фещенко-Чопівський, Олег Ольжич, Олександр Шумський.

Нагадаємо, що у жовтні помер шеф-редактор житомирської газети “Эхо”.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі помер відомий краєзнавець Георгій Мокрицький"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*