У Житомирі працює комунальна техніка – на дорогах затори, а на тротуарах замети

Негода в Житомирі й по всій Україні  почалась ще з вечора 7 лютого. З 20:00 години Житомирське комунальне підприємство УАШ виїхало ще до початку снігопаду на посипання. Про це сьогодні, 8 лютого, розповів заступник голови Житомирської міської ради Олександр Шевчук.

Дороги та тротуари посипали сіллю та піскосумішшю. 

“З 9 години снігопад і, як прогнозують синоптики, він йтиме в найближчі 5 днів практично без зупинки. Тому вночі працювало більше 11 одиниць техніки комунального підприємства. Висипано приблизно 200 тонн протиожеледних матеріалів. Вдень та зранку з 5 години вийшли додатково керуючі компанії на тротуари – це близько 27 одиниць. Загальна кількість працівників комунальних підприємств, які були задіяні – більше 150 людей”, – розповів Шевчук.

Він також пояснив, що хоч техніка і працює, проте в місті все одно є невеликі затори та ускладнення з прочисткою, тому що дуже багато машин запарковані на узбіччях. 

“Комунальні підприємства на цілодобовому чергуванні. Зміна з 8 по 20:00 годину. Я розумію, що аномально – 5 днів снігу, й ми не зробимо ідеально, але комунальне підприємство не зупиняється. Також є 2 приватних підприємства, які готові надати техніку – будемо бачити. Сьогодні в ніч вийде найбільша кількість одиниць, тому що нічне прибирання найефективніше. Буде додатково працювати 2 грейдери, також – 7 одиниць техніки по прибиранню та посипанню. Загалом зараз працює 27 одиниць техніки”, – пояснив заступник міського голови. 

Він розповів, що ніч з 8 на 9 лютого буде показовою, чи зможе комунальна техніка самостійно впоратися з заметами.

“Комунальний транспорт виїхав на маршрути в повному обсязі, приватні перевізники теж практично всі. У 5:20 вийшов перший тролейбус. Кінцеві зупинки розчищає наше ТТУ, все інше – УАШ ”. 

Загалом з самого ранку по місту працювали 11 інспекторів. Вони виписали  72 приписа щодо прибирання. 

“Я бачив у Facebook, що більшість приватних підприємств та магазини, які на першому поверсі, вийшли й розчистили біля себе, якщо в них не заключений договір на очистку. Все інше прибирають керуючі компанії та КП. Але на 8-9 годину роботу було видно. Вдячний керуючим компаніям ЖРЕП № 5, 8 та 9 – їхню роботі було видно вже зранку, і я сам з 5 години бачив, як вулиці й тротуари чистились. Ми не говоримо про повне очищення. Коли йдуть постійні опади, то потрібно, щоб люди йшли не по снігу чи каші, а просто пробити тротуар шириною 1,5-2 метри”, – пояснив Олександр Шевчук.

Він також зауважив, що одночасно не можливо розчистити все місто. Технічно треба від 4 до 6 годин, а також окремо – на посипання доріг та тротуарів. 

“Мости чистять в першу чергу, але буквально через 2 години цього вже не видно, бо сніг не зупиняється. Але щеплення достатньо, зауважень від водіїв і диспетчерської служби немає. На комунальному підприємстві з МЧС є домовленість – тягачі на чергуванні теж є. Тому, якщо погода буде погіршуватись, і ми вже не зможемо нічого зробити, тоді прийматимемо рішення. Але я думаю, що ми все-таки впораємось”, – зазначив заступник міського голови .

Олександр Шевчук порахував, що на всю площу міста не вистачає техніки й хотілося б більше, але попри це підприємства повинні забезпечити безперешкодний проїзд громадського транспорту й автомобілів. 

“Поки патрульна поліція не обмежує в’їзд вантажівок в Житомир, але за інформацією патрульної поліції, вже на деяких дорогах області обмежують рух”.

Фоторепортаж лютої зими у Житомирі дивіться тут

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі працює комунальна техніка – на дорогах затори, а на тротуарах замети"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*