У Житомирі правоохоронці викрили у колабораційній діяльності трьох містян | Times ZT

У Житомирі правоохоронці викрили у колабораційній діяльності трьох містян

11 квітня житомирські правоохоронці викрили 54-річного жителя обласного центру у протиправній публічній діяльності на підтримку рашистської збройної агресії.

За попередньою інформацією ГУНП, що 54-річний чоловік через низку інтернет-меседжерів активно коментував та розміщав пости на підтримку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну та заперечення основ нашої державності, а також негативно висловлювався щодо захисників героїчного Маріуполя.

В оселі іншого 52-річного жителя обласного центру внаслідок санкціонованого обшуку, правоохоронці виявили та вилучили наглядні агітаційні матеріали, у тому числі роздруковану конституцію рф, мобільний телефон, ноутбук, системний блок, інші предмети, що можуть свідчити про протиправну діяльність на шкоду державності.

Окрім того, 9 квітня слідчі провели санкціонований обшук за місцем проживання житомирянки, яка поширювала в одній з соціальних мереж твердження про підтримку дій російського агресора в Україні. У жінки виявили та вилучили низку речей, що можуть документально підтвердити протиправну діяльність: телефон, комп’ютерну техніку тощо. 11 квітня обвинувачення у колабораційній діяльності щодо житомирянки було спрямовано до суду.

Всі три випадки кваліфікують за ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Загалом з 24 лютого дізнавачі розпочали та розслідують 23 кримінальних провадження за ознаками правопорушень цієї норми Закону. Всього ж за цей період слідчі ГУНП відкрили  329  досудових розслідувань, з них  147  – за ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та 157 – за ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. 

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі правоохоронці викрили у колабораційній діяльності трьох містян"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*