У Житомирі презентували нову сімейну амбулаторію

У Житомирі відкрили нову амбулаторію сімейної медицини № 12. Вона почала працювати ще з понеділка за адресою вул. Покровська, 159.

«Це великий мікрорайон і для людей було дуже незручно обслуговуватись у поліклініці на вул. Лесі Українки. Приблизно 20 тисяч жителів тепер зможуть отримати послуги у своєму мікрорайоні. Цей проєкт реалізовано за кошти первинної ланки медицини та міського бюджету», — розповів голова Житомирської міськради Сергій Сухомлин.

 

При вході в амбулаторію є стенд з графіком прийому лікарів, інформаційний телевізор, де постійно транслюються просвітницькі ролики, ресепшн, а також гардеробна кімната. Всі таблички на кабінетах пристосовані для незрячих людей за допомогою шрифту Брайля. 

«У штат амбулаторії № 12 входить 16 лікарів та ще 16 медичних сестер. Тут працюють виключно сімейні лікарі, а за допомогою електронної системи до вузькопрофільних спеціалістів ми виписуємо направлення та рецепти. Пацієнти отримують SMS й з ним звертаються на вторинну ланку. Максимальна потужність амбулаторії 22 тисячі населення. Ми можемо перекрити всю Крошню і навіть зачепити деякі інші ОТГ», — розповів завідувач амбулаторії Олександр Косміна.

«Потік людей звичайний, бо вони ж йдуть до нас по запису. Хто з гострими захворюваннями чи температурою звертається — направляємо в ізолятор до чергового лікаря. Я вже 2 роки працюю в амбулаторії сімейних лікарів реєстратором, бо є медичним пенсіонером за вислугою. Раніше ми працювали в амбулаторії на вул. Лесі Українки. Там були разом амбулаторії № 12, № 13 та № 14. Нас сюди перевели й вже з понеділка тут працюємо», — пояснила працівниця ресепшену Тетяна Рихлюк.

Сімейні лікарі, які чергують в ізоляторі, розповіли, що до них сьогодні вже звернулося 7 пацієнтів, проте ознак коронавірусу у них не було. Це пацієнти з пневмонією, вірусними захворюваннями та ті, хто спостерігається після одужання від ковід. 

«Поруч у нас розміщена Стоматологічна поліклініка № 2 — вона оновлена й сучасна. Тому дуже зручно пацієнтам мати тут і стоматологічну поліклініку й амбулаторію. Ми переїхали сюди тому, що на вул. Лесі Українки було перевантаження, фактично три амбулаторії. Це великий потік пацієнтів, а зараз COVID. У новій амбулаторії також є ізолятор, тому всі пацієнти з підвищеною температурою в першу чергу огладаються тільки там. В ізоляторі у пацієнтів навіть забирають кров та біологічний матеріал. Це вже четверта сучасна та відокремлена амбулаторія», — розповіла заступниця міського голови Марія Місюрова.

Вона також наголосила, що графік роботи було змінено — амбулаторії працюють 7 днів на тиждень. У суботу та неділю лікарі чергують з 9:00 до 18:00 години.

«Раніше я спостерігалася у лікаря на вул. Лесі Українки. Сьогодні я тут вперше — дуже подобається. Все чистенько й гарненько. Мені сюди набагато зручніше ходити, тому що живу поруч», — поділилася пенсіонерка Віра.

«Амбулаторія дуже красива й затишна, а лікарі приємні. Дуже зручно, що близько, бо я тут на Крошні живу. Дуже радий, що з’явилася така амбулаторія», — розповів житомирянин Валентин.

Міський голова зазначив, що вартість будівництва такої амбулаторії складає близько 7 млн грн: 

«Ми почали планувати ще 2 роки тому. Поки вирішили з приміщенням, поки проєктні роботи, виділення коштів… Ми могли відкрити ще місяць тому, але хотіли вже повністю закінчити роботи, щоб все функціонувало, а не, як то кажуть, під вибори».


Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі презентували нову сімейну амбулаторію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*