У Житомирі режисер Максим Наконечний та актор Дмитро Лозовський презентували фільм «Бачення Метелика» 

Сьогодні, 14 квітня, до Житомира приїхав режисер фільму «Бачення Метелика» Максим Наконечний та актор, житомирянин за походженням Дмитро Лозовський. Вони презентували патріотичну кінострічку в кінотеатрі ім. Івана Франка.

За словами режисера Максима Наконечного, даний фільм був готовий до показу ще до повномасштабного вторгнення. Це абсолютно вигадана історія, втім, натхнення реальністю війни:

«Дуже приємно бачити, що глядачі йдуть дивитися українське кіно. Під час повномасштабного вторгнення ми всі зрозуміли, що під загрозою атак і знищення не лише наші території, люди, а і наша українська ідентичність. Ми розуміємо, що дивитися своє кіно, споживати свою культуру у себе вдома – це також те, що робиться на зло ворогу. Але пам’ятаємо, що ми можемо ходити в кіно завдяки нашим захисникам і захисницям, завдяки людям, які починаючи з 2014 року і з 2022 року жертвують своєю безпекою, своїм побутом, обирають шлях служби, захисту і за це ми їм дуже вдячні. Ця стрічка писалася і знімалася, була змонтована та завершена до повномасштабного вторгнення. Це абсолютно вигадана історія, але натхненна реальністю війни і усіма тими моральними викликами і дилемами, які війна приносила в життя всіх».  

Актор Дмитро Лозовський додає, раніше українське кіно не любив, адже його майже не було, проте зараз в Україні з’являється все більше якісного українського контенту:

«Я раніше не дуже любив українське кіно, бо у нас в принципі його не було. Тому мабуть один із факторів, чому я пішов на відбір до Макса, бо я хотів, щоб у нас більше стало саме українського контенту. Сподіваюся, що з часом почнеться більша українізація. Все таки довгий час ми були залежні від нашого сусіда, на жаль, не дуже дружнього. Кіно нелегке, але сподіваюсь, донесе думку, що війна як почалася у 2014 році, так вона до сих пір і продовжується. І, на жаль, всі ці роки гинули як військовослужбовці, так і мирне населення. Тому треба всім об’єднатися і бути разом».

Довідково: дебютна повнометражна стрічка розповідає про аеророзвідницю Лілю з позивним Метелик, яка через важке поранення потрапляє у полон до росіян, а згодом, після звільнення, повертається до рідних. Але повернутись до попереднього життя після перебування на війні та після жахіть полону, виявляється надто складно.

Нагадаємо, герой фільму «Бачення метелика» житомирянин Дмитро Лозовський про війну, особисті страхи та українське кіно (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі режисер Максим Наконечний та актор Дмитро Лозовський презентували фільм «Бачення Метелика» "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*