У Житомирі тренувалися піднімати 11-метровий прапор до Дня Державного Прапора (ФОТО)

Сьогодні, 20 серпня, у Житомирі на майдані Соборному відбулося перше пробне підняття державного стягу на флагшток. Прапор піднімали механічно за допомогою мотору, що встановлений в середині флагштоку. Загалом за 2 хв і 50 с прапор піднявся на 50-метровий флагшток.

“Роботи на завершальному етапі, вже прибирають територію навколо флагштоку. Хлопцям залишилося буквально за сьогоднішній день докласти окремі елементи. У суму вписалися, у терміни вкладаємося, навіть швидше, тому що виконання робіт по цьому об’єкт було передбачено на 4 місяці. Ми встигаємо до Дня Прапора. Сьогодні буде пробне підняття прапора після обіда. Загалом згідно проєкту вартість робіт та експертизи складає 16 млн грн, а по тендеру підрядник виграв 13 млн 800 тис грн. Цих коштів вистачає, вони в наявності, з підрядником розрахунок проводиться регулярно”, – розповів голова управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов. 

Нагадуємо, що будівельники працюють без вихідних, для того, щоб встигнути завершити благоустрій скверу навколо встановленого 50-метрового флагштоку до 23 серпня. 

“Об’єкт, який ми зараз виконуємо, по великому рахунку має виконуватися за чотири місяці, ми встигли за два. Стояло завдання зробити якісно, швидко й в терміни. Сьогодні в нас останній день.  Доробляємо деякі будівельні роботи. Завтра в нас прибирання. Сьогодні репетиція підйому прапора. 23 серпня вже офіційно піднімаємо. Найважливіші роботи, які тут були – це котлован і 16 сваїв глибиною в 21 погонний метр в глибину. Це було найважливіше, ми його зробили, слава богу. Ну і встановлення флагштока, за що я не менше переживав, тому що 50 метрів, дивлячись по Україні, поставити не так легко. Дякуючи богу, зробили все швидко. Щодо благоустрою – кругом закладений граніт і гранітна шашка. Так було передбачено проєктом, так ми його й зробили. По кругу є ліхтарі і лампочки, які будуть світитися у два кола. Шість світильників біля самого флагштока і чотири потужних ліхтаря, які будуть освітлювати вночі сам прапор зверху. Технагляд зауважень не мав”, – сказав керівник будівельної компанії “Комфорт-буд” Станіслав Балакішеєв. 

Розмір прапору становить 14х8 м. Вага орієнтовно 11 кг. Прапор пошили в місті Вінниця на заводі. 

“Під замовлення пошито два прапори, один на запас. Система підняття у внутрішньому приміщенні флагштоку – це встановлений мотор потужністю 2 кВт, натягнуті троси по типу лебідки. Прапор автоматично в електронному режимі піднімається й опускається. Щодо гарантій безпеки – все виконано згідно проєкту. Він розрахований спеціалістами. Нагадаю, що сваї 22 м плюс розчин майже 100 м3 бетону. Наш стяг зроблено безпечним, хвилюватися немає чого. Майже все готово, зараз відбувається прибирання території, підключення освітлення на завершальному етапі. Ввечері буде налаштовано освітлення на сам прапор. Потрібно відточкувати його, щоб не било людям у вікна”, – пояснив Вячеслав Глазунов.

Він також розповів,  що після офіційного підняття прапор буде постійно майоріти на майдані Соборному.

“Після першого пробного підняття 11-метрового прапора його знімуть, проте в суботу та неділю, 21-22 серпня, ще відбудеться тренування управління культури з облдержадміністрацією, військових, які його триматимуть”.

Зауважимо, що у сквері навколо флагштоку є три види підсвітки: центральні опори, які світитимуться до 11 години вечора. По колу 160 світильників – ці теж працюватимуть до 11 години вечора. Підсвітка самого прапору – чотири прожектори, які працюватимуть всю ніч. 

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі тренувалися піднімати 11-метровий прапор до Дня Державного Прапора (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*