У Житомирі триває обласний Чемпіонат з пожежно-прикладного спорту (ФОТО)


Сьогодні, 3 червня, у Житомирі стартував дводенний Чемпіонат області з пожежно-прикладного спорту пам’яті Володимира Герговського, колишнього начальника управління ДСНС в Житомирській області, майстра спорту міжнародного класу з пожежно-прикладного спорту, який 13 років тому передчасно пішов з життя. На стадіоні поруч з пожежно-рятувальною частиною, що на вулиці Східній, сьогодні змагаються більше 130 рятувальників (22 команди з області та міста). 

“Минулого року чемпіонат не проводився через карантинні обмеження, тому більшість рятувальників сумували за такими змаганнями. Але ті лісові пожежі, які минулого року вирували на півночі області, не дали рятувальникам і вогнеборцям бути без роботи. Сьогодні покажуть, чи не розгубили свої навички за рік. Що передбачають змагання? Це п’ять основних етапів. Перший – смуга з перешкодами, два наступних етапи пов’язані з підйомом по штурмовій драбині та висувній драбині, четвертий етап – це бойове розгортання, яке передбачає якомога швидше пожежно-рятувальному караулу подати воду від пожежного автомобіля. Останній етап – пожежна естафета, чотири забіги по 100 м. Переможець отримає перехідний кубок, а команда, яка зайняла останнє місце – мішок борошна, як то кажуть, щоб набратися сил на наступний рік та показати кращі результати. Як ви вже бачили в попередні роки, до  пожежно-прикладного спорту долучаються і дівчата, які нарівні з чоловіками приймають участь у змаганнях. Бажаю всім учасникам перемог без травматизму й через рік знову зустрітися в такому ж складі, тому що як ми бачимо, карантин вносить свої поправки. Пожежно-прикладний спорт покликаний для того, щоб пожежні рятувальники постійно підтримували себе в бойовій готовності та формі”, –  розповів прес офіцер головного управління державної служби України в Житомирській області Павло Франчук.

Змагання цього року відбуватимуться протягом двох днів. Сьогодні, 3 червня, змагаються пожежно-рятувальні частини, завтра – державні пожежно-рятувальні пости.

“Вічна пам’ять нашим героям. Поки ми пам’ятаємо, вони з нами, і нам є на кого рівнятися. Хочу подякувати вам за тяжку працю, адже саме ви першими стикаєтесь з небезпекою, коли виїжджаєте на виклик, не знаючи, як все закінчиться. Ви наші герої. Щодо спорту, то це важлива складова, адже це і азарт, і командна гра, тому на цих змаганнях бажаю чесної конкуренції та щоб перемогли найкращі”, – побажав заступник голови Житомирської обласної держадміністрації Олександр Федько. 

На змаганнях також був присутній ветеран пожежної служби Борис Чумак. 

“Я займаюся цим видом спорту професійно вже 10 років, їжджу на чемпіонати України й захищаю честь області. Сьогодні тут для того, щоб принести бали своїй команді. Перший етап пробіг за 17 секунд. Найкращий мій результат був на Чемпіонаті України в Харкові – це 16,37 секунд.  Сьогодні буду намагатися покращувати результати”, – розповів фахівець відділу реагування головного управління служби надзвичайних ситуацій в Житомирській області Тарас Рибатюк. 

“Пожежно-прикладний спорт – це основа пожежної охорони. Виконуючи нормативи цього спорту, ми імітуємо ті ж події, що й на пожежі. Цей спорт є основою нашої служби”, – пояснив тренер збірної команди області Олександр Носов.

Результати змагань згодом очікуйте на Times.ZT.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі триває обласний Чемпіонат з пожежно-прикладного спорту (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*