У Житомирі відбулася двогодинна акція громадської непокори через підвищення комунальних тарифів

Сьогодні, 13 січня, У Житомирі вдруге відбулася акція протесту через надмірно високі ціни на комунальні послуги. Більше 300 житомирян спочатку зібралися на вул. Київське шосе, поруч із школою № 10, та вимагали від місцевої та центральної влади переглянути тарифи на газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Житомиряни прийшли з плакатами та гучномовцем. Пряму трансляцію громадської акції непокори можна подивитись тут.

 

«Я тут разом з людьми. Ми розуміємо, що доходи у ФОПів не великі. Сьогодні більшість бізнесу не працює, а ті, хто працюють — не мать прибутків. А зараз піднімати на 30-40% комунальні платежі — це по суті грабувати власний народ. Ми розуміємо, що нічого не подорожчало, газ в Україну закачували восени набагато дешевший, а українці купують вже на виході. Ніякого ринку не існує, олігархи захопили країну. Це те, про що ФОПи говорять вже більше року. Нам треба боротися й показати, що люди — це не народне бидло, їх загнати не вийде. Все, що може робити місцева влада — це вимагати зменшення тарифів на електрику й тепло від центральної влади. В іншому випадку, якщо центральна влада не почує, люди будуть змушені їхати в Київ та влаштовувати акції масової непокори», — прокоментував учасник мітингу та представник ФОПів Руслан Годований. 

Житомиряни організовано вийшли на Київську трасу й перекрили рух транспорту.

Разом з мітингувальниками на акції протесту також були присутні правоохоронці. Вони з обох сторін акції протесту контролювали рух автоколон, які утворилися зі сторони Києва та вул. Київської й направляли їх на об’їзд, розворот чи просто зупиняли.

«Я стурбований тією ситуацією, яка відбулась у нас через ріст тарифів. Це неприпустимо, такого не може бути. Держава в особі органів і Уряду, в першу чергу, і НКРЕ мають розробити такий механізми, щоб люди, маючи пенсію та заробітні плати, могли платити й не відчували потреб. Обласна рада на жаль, чи на щастя — не знаю, не приймає участі у формуванні й розробленні тарифів, але хочу розповісти про нашу позицію. Ми готові збирати і сесію, і президію. Перед приїздом сюди говорив з головою обласної ради. Домовилися у п’ятницю зібрати президію, де почуємо позицію фракцій голів усіх політичних сил, які входять в облраду. Після цього приймемо рішення про зібрання позачергової сесії», — сказав заступник голови Житомирської облради Володимир Ширма.

Крім того, від Ширми житомиряни також вимагали, щоб облрада підготувала звернення до Кабміну про те, щоб автодорога Київ-Житомир не перетворилася на платну. 

Через те, що на мітинг не приїхали представники міської влади, а водії, які обїжджали протест, не могли побачити причини заторів, житомиряни вирішили рухатися вздовж вул. Київське шосе у напрямку до мосту, де чергували патрульні.

«Ми активісти міста Житомира. Виступаємо проти того, що збільшили тарифи на газ, його постачання. Людей просто душать. Спочатку це буде мітинг, а потім перекриття траси, щоб влада розуміла, що народ чогось вартий», — розповів житомирянин Андрій.

Акція протесту тривала близько двох годин. Житомиряни також перекрили перехрестя біля автовокзалу на вул. Київські та всі в’їзди та виїзди із навколишніх вулиць. Домовилися, що 15 січня об 11 годині біля будівлі «Житомиргаз», що на вул. Фещенка Чопівського, активісти знову зберуться й приєднаються до національної акції протесту.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відбулася двогодинна акція громадської непокори через підвищення комунальних тарифів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*