У Житомирі відбулася презентація фільму «Один день з життя кандидатки»

10 лютого у приміщенні GnatyukArt відбулась прем’єра документального фільму «Один день з життя кандидатки», який презентувала лідерка проєкту «Вибори БЕЗ сексизму» Ірина Тишко. Кінострічка була створена у перші пів року після кампанії місцевих виборів-2020 та демонструє глядацькій аудиторії  історії чотирьох жінок, котрі  боролися не лише за владу на місцях, а й давали відсіч суспільним упередженням та ламали гендерні стереотипи.

Героїні фільму розповідають, з якими труднощами вони стикалися під час виборчих перегонів, як вистояли і перемогли, як гідно програли, але не здалися.⠀

На перегляді фільму були присутні депутатки рад різного рівня Житомирської області, громадські активістки, представниці виконавчих органів. Після перегляду відбулось обговорення, присвячене проблемі політичної участі жінок. Своїм досвідом участі у виборчих процесах обмінювались діючі депутатки та кандидатки на виборах у місцеві ради Житомирщини.

Авторка та ідейна натхненниця фільму Ірина Тишко, яка презентувала стрічку, зазначила:

«Ми прагнули показати типовий шлях багатьох тисяч жінок, котрі взяли участь у виборах. Хотілося  підтримати і тих, хто сьогодні працює в радах і стикається з випадками сексизму, стереотипним уявленням про політичну участь жінок. Також хочеться надихнути жінок, які не стали депутатками, мотивувати їх знову балотуватись та відстоювати власні погляди. І наш фільм, організований захід  несуть у собі заклик до жінок не полишати політичну участь та єднатись задля вирішення проблем у громаді».

Головною метою заходу, ініційованого ГО «Скриня  корисних справ», є сприяння підвищенню рівня політичної культури, протидія сексизму та дискримінації, активізація та об’єднання зусиль у боротьбі за права жінок та гендерну рівність.

Довідка:

Стрічка створена Громадським альянсом «Політична дія жінок» за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» та за благодійного сприяння Direct Help Foundation Виробництво картини здійснювала кінокомпанія Dobranich Film (Добраніч Фільм).Фільм став продовженням волонтерського моніторингового проєкту Громадського альянсу «Політична дія жінок» #вибориБЕЗсексизму, який розпочав свою роботу у вересні 2020 року.

Прем’єра в Житомирі відбулась завдяки партнерській співпраці з громадськоюо організацією «Скриня корисних справ».

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відбулася презентація фільму «Один день з життя кандидатки»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*