У Житомирі відзначають День усиновлення (ФОТО)

Сьогодні, 30 вересня, в Україні відзначають День усиновлення, і зранку на Михайлівській представники Житомирського міського центру соціальних служб проводять вуличну просвітницьку акцію «Візьміть дитину у родину».

Для найменших житомирян лунає музика, розкладені розмальовки з олівцями, блискітками та цукерки.

Ольга Юрченко, директорка міського центру соціальних служб, розповіла, що саме сьогодні хочеться вкотре звернути увагу на проблему дитячої бездоглядності та безпритульності: 

«На сьогодні у нас є потреба у створенні прийомних сімей, також ми шукаємо батьків-вихователів для створення дитячих будинків сімейного типу і звісно, надзвичайно актуальним є створення патронатних сімей.

І сьогодні ми хочемо привернути увагу житомирян до того, що якщо в них є бажання і можливості подарувати свою любов діткам, які цього потребують, то ми завжди готові їх проінформувати щодо всіх питань, які їх цікавлять.»

Ольга Юрченко також пояснила, що всі кандидати в опікуни, прийомні батьки чи патронатні вихователі обов’язково мають отримати рекомендацію після спеціального навчання в обласному центрі соціальних служб.

Прийомна сім’я, опікуни, патронатна сім’я та дитячий будинок сімейного типу — це все офіційна робота із зарплатою і коштами на утримання дитини, проте пані Ольга наголосила, що для працівників соціальних служб надзвичайно важливо те, щоб люди, які хочуть взяти до себе дитину, розуміли її потреби і готові були надати їм свою любов та підтримку:

«Взяти дитину до себе в сім’ю потрібно за покликом серця.»

Працівники соціального центру відкриті до спілкування і готові надати будь-яку консультацію всім, кого зачепила ця тема, по телефону 063-354-65-20 або при особистій зустрічі за адресою вулиця Перемоги 55, ліве крило, перший поверх, кабінет 119.

Нагадаємо про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

Опікунство

Опікуном дитини можуть стати як близькі родичі, так і зовсім чужі для дитини люди, які мають пройти відповідне навчання. В такій сім’ї дитина виховується до 18 років. 

Прийомна сім’я

Сім’я бере на свою жилу площу дитину-сироту або ту, яка позбавлення батьківського піклування на виховання до 18 або навіть до 23 років. В таку сім’ю можна влаштувати до чотирьох діток, враховуючи власних дітей.

Дитячий будинок сімейного типу.

Це така форма виховання, коли житло надається державою або благодійним фондом. Сім’я може взяти на виховання від 5 до 10 статусних діток, враховуючи власних дітей.

Патронатні батьки.

Це сім’я, яка може взяти до свого дому дитину, яка потрапила у складні життєві обставини на невеликий термін — до двох місяців (в критичному випадку до 6 місяців).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відзначають День усиновлення (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*