У Житомирі волонтери збирають кошти на облаштування кімнати психологічного відновлення у військовому госпіталі (ФОТО)

Сучасний та зручний кабінет психологічної допомоги та реабілітації для роботи з військовослужбовцями і членами їх родин на базі військового госпіталю в Житомирі планують створити волонтери. Таку ініціативу реалізовує житомирянка Юлія Бічук – співзасновниця Благодійного фонду «Україна для тебе», спільно з усіма небайдужими.

Розповідає, що подібна ідея виникла у неї ще в червні, коли побувала в госпіталі та поспілкувалася із воїнами та персоналом. Нині там в окремому приміщенні працюють психологи, психіатр, але можливості проводити групову терапію для військових, зустрічі з їх дружинами, дітьми, батьками чи рідними загиблих героїв, арт-терапію та інші психологічні практики – нема, хоча потреба в цьому дуже велика і зростає з кожним днем.

«Наш фонд допомагає людям похилого віку, внутрішньо-переміщеним особам на території Львівської та Житомирської областей, підрозділам військових на передовій. Свою діяльність почали ще до початку повномасштабної війни, у так звані карантинні часи, але офіційно зареєстрували організацію у травні цього року, – ділиться Юлія Бічук.

– Наприкінці весни я з родиною повернулася у Житомир зі Львова, продовжила волонтерити. Під час одного з візитів у госпіталь звернула увагу на велику кількість армійців біля будівлі. Переважна більшість з них чекали в черзі, аби потрапити на прийом до психолога чи психіатра. Всі вони про війну знають не з фото чи відео в інтернеті, не з новин по телевізору, бачили на власні очі і переживали ці жахи постійно. Як результат – мають проблеми зі сном, дратівливість, перебувають у стані постійного стресу і депресії, не можуть налагодити комунікацію з найріднішими людьми й друзями, повернутися до звичного життя, замикаються в собі, стають мовчазними, заглиблюються у власні думки та переживання, перестають спілкуватися з іншими.

Це величезна проблема і виклик сьогодення, з якими треба працювати вже, адже у нас тисячі людей, покалічених війною, яким потрібно допомогти соціалізуватися. Власне, ще один аспект – це робота з рідними ветеранів, їм так само потрібна підтримка і взаємодія з психологами, особливо тим, хто пережив втрату. Саме тому ми почали шукати варіанти як принаймні на місцевому рівні зарадити цьому. Визначилися із кімнатою на території госпіталю, провели заміри та розрахунки, обговорили подальші дії. Зокрема, необхідно зібрати 150 тисяч гривень. Це кошти на ремонтні роботи – заміну вікон та дверей, підлоги, електрики, встановлення освітлення, придбання меблів. За ці місяці було зібрано 55 тисяч, але орієнтовно до березня хочемо вийти на кінцеву суму. У першу чергу хочемо закупити і встановити вікна та двері, є охочі допомогти із демонтажем підлоги».

У серпні Юлія Бічук та БФ «Україна для тебе» проводили у Житомирі мистецький аукціон «Серця України», під час якого учасники могли придбати вироби ручної роботи – дизайнерські сумки, шопери, косметички, футболки з актуальними принтами, світлини відомих фотографів з різних куточків країни та багато іншого. Тоді вдалося виручити 18 700 гривень.

Ще 32 300 гривень зібрали під час іншого благодійного заходу «Війна написана в листах», що проходив 14 грудня. Організатори – БФ «Україна для тебе» у співпраці з Ларисою Харчук та ГО «Спілка жінок Житомирщини», яку вона очолює. Подібну зустріч в лютому мають провести ще й в Польщі. Мета немінна – акумулювати кошти на кімнату психологічного відновлення.

«Ми презентували листи від дружин, чоловіки яких на війні, листи від дітей, які всі ці місяці не можуть обійняти своїх татусів, від матусь, які у постійних молитвах просять зберегти життя їх синів. Це реальні історії, вони щирі, справжні, правдиві, пронизані одночасно болем і вірою в перемогу, вірою в кожного нашого захисника, – продовжує Юлія Бічук. – Хочемо поділитися цими історіями з нашими друзями-поляками, донести до них те, якою ціною Україна та українці змушені відстоювати своє право на незалежність, самостійність і демократію. Наразі вирішуємо організаційні моменти – пошук приміщення, переклад листів, забезпечення музичного супроводу, координація між сторонами. Сподіваємося, що все задумане вдасться якнайшвидше».

Долучитися до проєкту створення кабінету психологічної підтримки можна фінансово, переказавши кошти за посиланням, а також на рахунок БФ «Україна для тебе».


Юлія Демусь

Улюблена справа: картини на дереві, прикраси з природного каміння, чури та амулети від Вероніки Богінської (ФОТО)

«Це мій вид релаксу», – житомирянка Ірина Нікітіна про макіяж, TikTok і патріотичні образи (ФОТО – ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі волонтери збирають кошти на облаштування кімнати психологічного відновлення у військовому госпіталі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*