У Житомирі зафіксували випадок сказу у тварини

За інформацією Житомирської міської ради, у місті зафіксовано випадок сказу тварини. На вулиці Сосновій та суміжних зонах встановлено карантин на 60 діб.

Діагноз запідозрив сам власник собаки. За його словами тварина раптово почала поводитися агресивно, з’явилася слинотеча, вона відмовилася від їжі. А за деякий час померла. Відтак власник собаки по вулиці Сосновій звернувся до держаної лікарні ветеринарної медицини. Труп тварини доставили до лабораторії, де фахівці підтвердили діагноз.

Наразі проведено дезінфекцію обійстя, де знаходилася хвора собака.

«Наразі на цій території міста встановлено карантин, розпочато обов’язкове щеплення всіх домашніх тварин. За контактними особами ведеться медичний нагляд. Також на цій території міста заборонено проводити виставки собак та котів»,

— розповів в.о. начальника міської державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Терещук.

КП «Центру захисту тварин» терміново проводить додаткові щеплення безпритульних тварин на вказаній території.

«Ми проводимо обов’язкову щорічну вакцинацію від сказу всіх тварин-безхатьків. Зараз додатково відпрацюємо щеплення по вулиці Сосновій та суміжній до неї зоні»,

— зазначила директорка КП «Центру захисту тварин» Олександра Мельник.

Окрім того, фахівці радять житомирянам щепити від сказу своїх домашніх тварин.

Нагадаємо, що сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів та гризунів.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі зафіксували випадок сказу у тварини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*