У Житомирі з’явиться космічний центр

Фото: з сайту ЖНАЕУ

У Житомирі в рамках угоди між ЖНАЕУ та Національним центром управління та випробувань космічних засобів створять космічний центр.

Про це повідомили у прес-службі університету.

Угоду про співпрацю у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності підписали у грудні 2018 року.

«Це історична подія не лише для нашого навчального закладу, але й для всієї Житомирщини. Зокрема, у рамках угоди передбачене створення Регіонального космічного центру “Полісся”, – відзначає ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Також досягнуто домовленості з Національним авіаційним університетом та Національним центром управління та випробування космічних засобів ДКА про співпрацю та реалізацію спільних проектів у космічній сфері. Перші кроки у напрямі зазначеної співпраці – проведення на базі Житомирського національного агроекологічного університету у січні 2019 року круглого столу “Космічні технології в агробізнесі та екології”, а навесні 2019 року – Національного космічного Форуму».

Основні напрями співпраці між ЖНАЕУ та НЦУВКЗ:

  • проведення спільних досліджень у галузі супутникової навігації, дистанційного зондування Землі, інформаційних технологій;
  • розробка та створення наземних програмно-апаратних станцій та комплексів, реалізація перспективних космічних проектів;
  • прийом інформації дистанційного зондування Землі, її попереднє та тематичне оброблення, збереження (архівація);
  • впровадження нових технологій, вдосконалення технічних засобів та систем управління, вивчення можливостей застосування і впровадження космічної інформації в різні сфери життєдіяльності людини та інше.

Довідково: Національний центр управління та випробувань космічних засобів – це цілісний науково-технічний комплекс у системі основних інструментів реалізації Загальнодержавної космічної програми України. Його функцією є завершення всієї ланки космічної діяльності, яку починають наукові установи та підприємства створенням орбітальних та наземних космічних засобів: випробування та експлуатація космічних апаратів та інших виробів, які виведені на орбіту.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі з’явиться космічний центр"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*